Menu

przedwojnie (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788326829338 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Łukasz Hassliebe 
  • Wydawnictwo Agora 
  • Ilość stron 400 
  • Rok wydania 2020 
Opis

Pierwsza powieść galopującego majora autora felietonu,,dzisiaj już rozumiecie, dlaczego polska przez tyle lat była pod zaborami$4397" Polityczny thriller, w którym fikcja brzmi jak niebezpieczne proroctwo.

W bliskiej przyszłości, po fali kolejnych kryzysów i epidemii, Polska coraz bardziej zapada się pod własnym ciężarem. Słońce w kwietniu mocniej pali, autostrady korkują się już na wjeździe, uliczne burdy wybuchają regularnie, a policyjna przemoc coraz lepiej smakuje nowej, liberalnej władzy.

Kiedy na politycznym wiecu zostaje zamordowany jeden z liderów rozproszonej prawicy, warszawskie ulice stają w ogniu. Czy ten mord uknuł rząd liberalnych elit, czy może któraś z prawicowych frakcji - dla Maćka Skoniecznego nie miałoby to obszerniejszego znaczenia, lecz właśnie zaginęła mu żona, a zamordowanym jest jego teść.

Zmuszony okolicznościami Maciek musi ruszyć w Polskę, by zmierzyć się z tajemnicą swojej rodziny, drugim, a nawet trzecim życiem żony Edyty i z zasady z własnym tchórzostwem. Przedwojnie to przewrotna opowieść małżeńska i zbiorowy portret Polaków w czasach nowego,,dwudziestolecia międzywojennego".

Nie tyle historia alternatywna, co historia, niestety, możliwa do spełnienia.,,Hassliebe pisze o buncie, o przemocy, o miłości i Polsce w sposób poruszający i szczery. Znakomita książka. Polecam czytanie w blasku koktajlu Mołotowa" - Łukasz Orbitowski.,,Gdyby ktoś przed marcem 2020 opowiadał o prawicy pozbawionej władzy, nie zwrócilibyśmy na to znacznej uwagi.

teraz, kiedy widzimy, jak świat się wali, wszystko wydaje się możliwe. Witajcie w świecie prawicowego spisku i rajotów, gdzie mobilne aplikacje pokazują, które ulice omijać, by nie natknąć się na protesty i demolki" - Klementyna Suchanow.

Łukasz Hassliebe - prawnik, pisarz, publicysta. Pod pseudonimem,,Galopujący Major" publikuje m.in. W Krytyce Politycznej i,,Super Expressie". Autor Pancernej brzozy - słownika prawicowej polszczyzny.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.