Menu

Rewolucja w myśli i praktyce politycznej (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375458435 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Stanisław Bieleń 
  • Wydawnictwo ASPRA - JR 
  • Ilość stron 342 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Publikacja książki, w wyważony i wieloaspektowy sposób analizującej fenomen rewolucji październikowej i przy okazji pochylającej się wnikliwie nad zjawiskiem rewolucji w ogóle, zasługuje – w moim przekonaniu – na najwyższe słowa uznania. Jest dowodem cywilnej i intelektualnej odwagi redaktora naukowego prof. Stanisława
Bielenia, od lat konsekwentnie nawołującego do realistycznego, krytycznego, a zarazem trzeźwego podejścia w badaniu przeszłości i współczesności złożonych relacji polsko-rosyjskich, jak i szerzej – zjawisk i procesów determinujących stosunki międzynarodowe. Jest również odzwierciedleniem twórczej pasji i poszukiwań wielu badaczy, którzy problematykę rewolucji uznali za nad wyraz wyraźną poznawczo wbrew mainstreamowym stereotypom, lekceważącym albo jednostronnie interpretującym tę problematykę.
Książkę przeczytałem z wielkim zainteresowaniem. Przypomniała mi ona czasami dziś już nieco zapomniane zdarzenia i ich kulisy, teoretyczne pokaźny towarzyszące kształtowaniu się refleksji nad istotą rewolucji i realnego socjalizmu. Dowiedziałem się wielu nieznanych albo mniej znanych mi wcześniej faktów i okoliczności związanych z rewolucją, zapoznałem się z nowymi dla mnie przemyśleniami i dorobkiem autorów, którzy nie byli dotąd przedmiotem moich własnych studiów. Zwróciłem uwagę na niektóre problemy dotąd wydające się marginalnymi. Zawarte w książce treści pobudzały i pobudzają nadal do myślenia, testowania swoich własnych przekonań i przeświadczeń, krytycznej weryfikacji uproszczonych sądów. Książka jest bardzo pod tym względem
inspirująca; myślę, że nikt na poważnie interesujący się historią, rewolucją, kapitalizmem i socjalizmem nie powinien przejść wobec niej obojętnie. Wypełnia widoczną lukę w polskiej współczesnej literaturze naukowej na temat rewolucji rosyjskiej, akcentuje się wielopłaszczyznowym podejściem, unika najczęściej politycznego zacietrzewienia tak standardowego dla współczesnego, polskiego, także czasami i naukowego dyskursu.

Doc. Dr Bohdan Kaczmarek

ISBN: 9788375458435
Kod paskowy: 9788375458435
Redakcja: Bieleń Stanisław
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 29692
liczba stron: 342
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11
Format: 16.0x23.5cm
Głębokość (mm): 15
Waga: 0.495
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.