Menu

rycerze honor i przemoc kieszonkowa historia (opr. broszurowa)

Cechy produktu
  • ISBN 9788377739259 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor John Sadler|Rosie Serdiville 
  • Wydawnictwo RM 
  • Ilość stron 160 
  • Rok wydania 2019 
Opis
„Kieszonkowa Historia" to kolekcja dostępnych, rzetelnych i interesujących książek wprowadzających w zagadnienia historii militarnej.


Rycerzy – wojowników konnych –– zaczęto zespajać z pojęciem rycerskości, gdy zostało ono spopularyzowane przeciętniewieczną literaturę. Oczekiwano od nich, iż będą walczyć odważnie i honorowo oraz pozostaną lojalni wobec swojego mężczyzny – w razie konieczności – aż do śmierci. W późniejszych czasach rycerskość utożsamiano z udziałem w turniejach i polowaniach i takimi zaletami charakteru jak sprawiedliwość, miłosierdzie i wiara. W czasach wypraw krzyżowych sformułowano kodeksy rycerskie, a niektóre zakony krzyżowców, między innymi templariusze, przeszły do legendy. Wraz z rozwojem sztuki wojennej w XV wieku rycerze stali się zbędni, lecz określenie „rycerz" przetrwało jako honorowy tytuł nadawany za usługi oddane monarsze lub krajowi. Postać rycerza stała się także ikoną kultury modnej. Ta książka opisuje rozkwit i schyłek epoki średniowiecznych rycerzy, w tym ich aktywny trening, kosztowny ekwipunek i uzbrojenie, turnieje oraz pojęcie rycerskości.

Rosie Serdiville – historyk społeczny, bierze udział w rekonstrukcjach historycznych, interesuje się zwłaszcza wpływem działań wojennych na ludność cywilną. John Sadler – historyk wojskowości, autor licznych książek. Wykłada w Centre for Lifelong Learning na Uniwersytecie Newcastle.

ISBN: 9788377739259
Kod paskowy: 9788377739259
Autorzy: Serdville Rosie, Sadler John
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20215
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 160
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 22.1x28.6
Głębokość (mm): 10
Waga: 0.19
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.