Menu

Tygrys. Legendarny czołg - THOMAS ANDERSON OD 24,99zł DARMOWA DOSTAWA KIOSK RUCHU (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788377737033 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Thomas Andreson 
  • Wydawnictwo RM 
  • Ilość stron 280 
  • Rok wydania 2017 
Opis
Tiger, „król" pól bitewnych na froncie wschodnim, w Afryce Północnej i Europie Zachodniej w latach drugiej wojny światowej, to – za sprawą swej masywnej sylwetki i szerokiej siły ognia – jeden z najsławniejszych czołgów w historii. Jego zabójczo celne i skuteczne działo 8,8-cm KwK L/56 budziło postrach wśród czołgistów sowieckich i alianckich, i nie bez powodu – było w stanie przebić pancerz każdego ówczesnego wozu bojowego.

Książka prezentuje historię Tygrysa – od jego początków i pierwszych modeli prototypowych po liczne typy budowane na podwoziu tego czołgu. Komentuje też rozpowszechniony pogląd, iż Tygrys był zanadto trudny konstrukcyjnie, trudny do masowej produkcji oraz zawodny w służbie frontowej – przy tym jednak na tyle ważny, by wielokrotnie rozstrzygać przebieg batalii z czołgami sowieckimi i alianckimi. Szczegółowo demonstruje mechanikę Tygrysa i jego dane taktyczno-techniczne – opancerzenie, uzbrojenie i amunicję – które czyniły z niego tak groźny oręż.
Ta niezwykła monografia zawiera mnóstwo niepublikowanych wcześniej zdjęć, błyskotliwie ilustrujących bojowe dzieje Tygrysa. Przywołuje wyjątki z podręczników obsługi Tygrysów, a także wydobyte z niemieckich archiwów wspomnienia weteranów wojsk pancernych Wehrmachtu i Waffen-SS o tym najsłynniejszym czołgu w historii wojen.

Thomas Anderson jest znawcą niemieckich pojazdów opancerzonych z lat drugiej wojny światowej. Od wielu lat prowadzi badania w archiwach wojskowych w Niemczech, innych krajach europejskich i w USA. Dotarł także do niepublikowanych fotografii, na których uwieczniono wozy bojowe konkretnej Panzerwaffe. Jest na dodatek autorem trzytomowej historii formacji artylerii szturmowej.

ISBN: 9788377737033
Kod paskowy: 9788377737033
Autorzy: Anderson Thomas
Tłumaczenie: Siwek Grzegorz
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 20215
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 280
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x24.0cm
Głębokość (mm): 20
Waga: 0.525
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.