Menu

Wojna w eterze 1914–1945. Wywiad i kontrwywiad radiowy (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788377733417 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Peter Matthews 
  • Wydawnictwo RM 
  • Ilość stron 300 
  • Rok wydania 2015 
Opis
w trakcie pierwszej wojny światowej ekspresowo rozwijająca się łączność radiowa objęła swym zasięgiem całą kulę ziemską. Równocześnie pojawiła się nowa kategoria szpiegów i wywiadowców, zajmujących się szyfrowaniem, odszyfrowywaniem oraz analizowaniem tysięcy radiowych telegramów i meldunków. Radiooperatorzy i kryptolodzy ze popularnego ośrodka wywiadowczego brytyjskiej Admiralicji, znanego jako Room 40, położyli podwaliny pod osiągnięcia kryptoanalityków z Bletchley Park z lat drugiej wojny światowej. W trakcie tej wojny zmagania wywiadów sygnałowych, znanych też pod angielską nazwą Sigint (od signals intelligence) wiązały się z użyciem rozmaitych sprzętów szyfrujących, a agenci i kryptolodzy z wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, ZSRR, USA i Japonii starali się wzajemnie przechytrzyć, stosując coraz bardziej złożone kody.
Ta książka odkrywa tajemnice historii wywiadu sygnałowego podczas obu wojen światowych. Dopuszcza do głosu bezpośrednich uczestników zdarzeń: niemieckich kryptologów pracujących po wojnie dla aliantów, brytyjskich specjalistów od łamania szyfrów, a z także amerykańskich i rosyjskich kryptoanalityków.

PETER MATTHEWS jest dziennikarzem, autorem i radiowcem, specjalizującym się w historii nowożytnej Europy. Gdy druga wojna światowa dobiegła końca, pełnił służbę w okupacyjnych wojskach brytyjskich w Niemczech i uczestniczył w badaniu nowych technik i technice zastosowanych poprzez wywiad radioelektroniczny Wehrmachtu. Niniejszą książkę napisał na podstawie wspomnień, rozmów z weteranami niemieckich służb wywiadowczych oraz utajnionych dotąd materiałów i dokumentów.

seria cyklu: SEKRETY HISTORII
ISBN: 9788377733417
Kod paskowy: 9788377733417
Autorzy: Matthews Peter
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 20215
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 300
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 15.8x21.3
Głębokość (mm): 21
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.