Menu

Z kim którędy i dokąd? (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788375458541 
  • Oprawa miękka 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo ASPRA - JR 
  • Ilość stron 288 
  • Rok wydania 2018 
Opis
Historia procesów integracji europejskiej przekonuje, iż całemu dotychczasowemu okresowi jej trwania towarzyszyły dylematy rozwojowe, kontrowersje koncepcyjne i cząstkowe kryzysy, które typowo były siłą napędową kolejnych etapów integracyjnych [ ]. Komplikujące się procesy integracji europejskiej utrudniają sformułowanie reguł gry jawnych i akceptowanych poprzez zróżnicowane podmioty unijnych procesów decyzyjnych. Problemy europejskiej integracji, ich nawarstwienie się dynamiczny charakter przemian i ich uwarunkowań stawia zwiększone oczekiwania wobec uczonych i analityków zajmujących się problematyką unijną. Dotyczą one zwłaszcza warsztatu badawczego, w tym poszukiwania najmocniej sprawnych podejść badawczych.
Ze Wstępu

Recenzowana monografia jest wieloautorskim pogłębionym opracowaniem aktualnych problemów politycznych, prawnych i filozoficznych wiążących się ze stanem procesów integracyjnych w Europie pod koniec drugiej dekady XXI wieku. Poruszone są w niej zagadnienia dotyczące sfery wartości, metodologii badań europeistycznych, przyszłości integracji europejskiej w kontekście ogólnym i społecznym, a także pozycji Polski w UE w ujęciu ustrojowym i filozoficznym. Autorami poszczególnych rozdziałów są uznani badacze reprezentujący zróżnicowane pokolenia, zainteresowania merytoryczne, podejścia teoretyczne oraz szkoły metodologiczne. Wszystkie teksty charakteryzuje wysoka jakość wynikająca z kultury badawczej Autorów. Widocznym walorem tej publikacji są także krystaliczne, a niekiedy także kontrowersyjne, tezy prezentowane poprzez badaczy. Mogą one stanowić punkt wyjścia do dalszych badań i polemik naukowych.
dr hab. Piotr Tosiek

Przedstawiona do recenzji praca zbiorowa jest wyrazem interesującej inicjatywy badawczej, w wyniku której dokonano analizy problematyki dotyczącej dylematów integracyjnych Polski i Unii Europejskiej. Badane zjawisko ma widoczne znaczenie nie tylko z punktu widzenia nauki, ale także praktyki, uwzględniając obecne realia polityczne. Zatem inicjatywę Redaktorów Naukowych opracowania należy uznać za cenną z punktu widzenia polskiej i europejskiej nauki. Aktualność i poziom merytoryczny analiz cząstkowych wskazuje, iż jest ono zasadniczym głosem w dyskusji na temat dalszej przyszłości integracji europejskiej.
dr hab. Ireneusz Kraś, prof. UJK

Podtytuł: Dylematy integracyjne Polski i Unii Europejskiej
ISBN: 9788375458541
Kod paskowy: 9788375458541
Redakcja: Nadolska Jadwiga, Wallas Tadeusz, Wojtaszczyk Konstanty Adam
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 29692
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 288
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11
Format: 16.5x20.6
Głębokość (mm): 13
Waga: 0.425
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.