Menu

Zmierzch demokracji zwodniczy powab autorytaryzmu - anne applebaum (opr. twarda)

Cechy produktu
  • ISBN 9788326841064 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Applebaum Anne 
  • Ilość stron 280 
  • Rok wydania 2020 
Opis

Zdobywczyni nagrody Pulitzera wyjaśnia dlaczego elity w demokracjach na całym świecie zwracają się w stronę nacjonalizmu i autorytaryzmu. Od Stanów Zjednoczonych i wielkiej Brytanii po Europę kontynentalną i nie tylko, liberalna demokracja jest zagrożona a autorytaryzm rośnie w siłę.

W "Zmierzchu demokracji" Anne Applebaum, wielokrotnie nagradzana historyczka komunizmu i badaczka współczesnej polityki, która jako jedna z pierwszych z grona amerykańskich dziennikarzy alarmowała o tendencjach antydemokratycznych na Zachodzie, wyjaśnia mechanizmy powstania autokracji i nacjonalizmu na gruncie postępowych demokracji, stwarzając analizę zmiany, która wstrząsa dzisiejszym światem.

Na przykładzie Stanów Zjednoczonych, wielkiej Brytanii, Węgier, Polski, a także innych państw pokazuje jak rosną w siłę despotyczni przywódcy – korzystając z politycznych sojuszników, biurokratów i medialnych gwiazd, które torują im drogę do władzy.

Opisuje także wielu nowych sympatyków nieliberalizmu, którzy wykorzystując narzędzia takie jak teorie spiskowe, polaryzacja polityczna oraz media społecznościowe doprowadzają do zmian społecznych. „Zmierz demokracji" to także wnikliwe i poruszające spojrzenie na drogę i warunki powrotu do wartości demokratycznych.

- Anne Applebaum jest czołową historyczką komunizmu i przenikliwą badaczką współczesnej polityki. Stawia sobie duże pytanie, w które sama jest głęboko zaangażowana, zarówno w Europie, jak i w Ameryce: Jak poszła nam demokracja? Jej odpowiedzią jest ten niezwykły dokument, napisany z wnikliwością, inteligencją i zrozumieniem.

- Timothy Snyder, autor „O tyranii".

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.