Menu

Życie w średniowiecznym mieście

Opis
Poznaj świat, który zainspirował Georga R.R. Martina
luźno poruszasz się w miejskiej dżungli? A wiesz, iż istaniała już średniowieczu?
Zanurz się w świat przeciętniewiecznego miasta i poznaj jego życie od podszewki. Razem z dwojgiem renomowanych historyków zwiedzisz teatr, kościół i szkołę, zrobisz zakupy na rynku i pójdziesz do lekarza. Zawitasz w domu mieszczanina i poznasz jego żonę. Zostaniesz zaproszony na ślub i pogrzeb, a nawet zajrzysz na salę porodową.
Co ludzie robili w kościele? A co w budynku pod szyldem z jednorożcem? Jak lekarze traktowali swych pacjentów? Czym zajmowali się przeciętniewieczni studenci? Jak działały sądy?
Czemu małżonkowie trzymali bieliznę pod poduszką?
Frances i Joseph Gies znowu udowadniają, że przeciętniewiecze to fascynująca epoka!
Oglądasz Grę o tron?
Natchnieniem dla George’a R.R. Martina przy Pieśni Lodu i Ognia były czasy przeciętniewiecza. Wówczas wśród jego lektur znalazły się także książki małżeństwa Giesów. Dziś każdy z nas może kroczyć śladami pisarza w poszukiwaniu jest inspiracji.
Życie w przeciętniewiecznym mieście to kolejna część wspaniałej trylogii, stanowiącej lekturę obowiązkową dla entuzjastów historii i każdego wielbiciela twórczości George’a R.R. Martina.
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.