Menu

Dobrze zaprojektowane życie. (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375796315 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Bill Burnett|Dave Evans 
  • Wydawnictwo Galaktyka 
  • Ilość stron 240 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Myśl i realizuj swoje talenty jak inżynier!

Książka "należycie zaprojektowane życie" podsunie ci pomysły i narzędzia konieczne, żeby zaplanować własną drogę i rozwijać wybrane predyspozycje. Podpowie, jak zaprojektować życie, które pokochasz.

Autorzy rozważają cztery aspekty życia: pracę, zdrowie, zabawę i miłość, lecz skupiają się przeważnie na pracy zawodowej, ponieważ to ona zajmuje nam większość czasu. Jeśli twoja praca jest niekończącym się kieratem, źródłem opresji i udręką, pora na zmiany! Jeśli uwielbiasz swoją pracę i znajdujesz w niej spełnienie, też nie jesteś wolny od trosk. Bywasz sfrustrowany, bo trudno ci pogodzić karierę i życie prywatne. Ty również musisz zacząć myśleć inaczej.

Myślenie projektowe

Nieważne, kim jesteś, gdzie mieszkasz, co robisz, ile masz lat – ta książka pomoże ci znaleźć właściwe rozwiązania twoich problemów.
prawidłowo zaprojektowane życie to takie, które ma sens. To stan znakomitego zgrania ze sobą tego, kim jesteś, w co wierzysz i co robisz. Myślenie projektowe daje ci szansę na szczęśliwe, pełne, satysfakcjonujące i kreatywne życie, od którego dostaniesz więcej, niżeli zainwestowałeś. Myślenie projektowe jako metoda planowania życia po zakończeniu studiów było przez sporo lat tematem zajęć dla studentów Uniwersytetu Stanforda. Kurs cieszył się ogromnym podziwm, jego sława wykroczyła poza mury uczelni, a dziś jest dostępny dla wszystkich dzięki stronie internetowej www.designingyour.life i niniejszej książce.

Przykładowe techniki myślenia w projektowaniu życia:

- Bądź ciekawy. Ciekawość sprawia, że wszystko staje się nowe. Sprzyja także szczęściu i namawia do poszukiwań,
- Nastaw się na działanie. Zaangażuj się w budowanie przyszłości. Nie stój w miejscu, zastanawiając się, co począć ze swym życiem. Projektanci eksperymentują, testują i tworzą jeden prototyp po drugim, aż znajdą taki, który zadziała. Nie przywiązują się do potężnego efektu, bo za każdym razem ciekawi ich to, co stanie się później,
- Formułuj problemy na nowo. Tak projektanci radzą sobie z niemocą twórczą. Nie chodzi o to, co zrobić z resztą życia, tylko o to, jaki kolejny krok należy wykonać. Projektowanie życia wymaga pewnych fundamentalnych p r z e f o r m u ł o w a ń, które pozwolą ci nabrać dystansu, przyjrzeć się własnym uprzedzeniom i przybliżyć się do rozwiązania.

DYSFUNKCYJNE PRZEKONANIE:
Jeśli odniosę w życiu sukces, będę szczęśliwy.
FAKT:
Prawdziwe szczęście możesz osiągnąć, jedynie projektując życie właściwe dla ciebie.

DYSFUNKCYJNE PRZEKONANIE:
Powinienem wiedzieć, dokąd zmierzam.
FAKT:
Nie możesz wiedzieć, dokąd zmierzasz, jeśli nie wiesz, gdzie jesteś.

DYSFUNKCYJNE PRZEKONANIE:
Są korzystne i złe ścieżki kariery.
FAKT:
Są tylko ścieżki kariery będące prawidłowym albo złym wyborem dla ciebie.

DYSFUNKCYJNE PRZEKONANIE:
Praca nie musi być przyjemna.
FAKT:
Przyjemność jest drogowskazem, który pomoże ci znaleźć wymarzoną pracę.

Zastanawiałeś się kiedyś, jak znaleźć pracę, którą polubisz, a może nawet pokochasz?

Jak utrzymać równowagę pomiędzy karierą a życiem rodzinnym?

Co możesz zrobić dla świata?

Każdy z nas zadaje sobie niemało takich pytań i bezustannie szuka na nie odpowiedzi. Podobnie jak projektanci. Oni jednak nie poprzestają na poszukiwaniu map i drogowskazów. Idą o krok dalej i przeformułowują wszystkie pytania. Co się stanie, jeśli zamiast zastanawiać się „Kim chcę być, kiedy dorosnę?", zapytasz „Na kogo chcę wyrosnąć?". Dzięki projektowaniu swego życia odszukasz to, co chcesz robić, i uświadomisz sobie, kim pragniesz stać się w przyszłości. Bill Burnett i Dave Evans pokazują, jak utorować sobie drogę do nowego, dobrze zaprojektowanego i produktywnego życia, w którym zawsze będziesz się mógł spodziewać – a jakże! – nieoczekiwanego. Jak projektować swoje życie w czasach, kiedy rzeczywistość jest nieprzewidywalna?

Co mówią o książce inni:


Ci, którzy poszukują swych wizji, celów oraz wartości i tworzą na tej bazie scenariusze osobistego rozwoju, kształtują dobre relacje i budują kariery – są lepiej przygotowani do „zarządzania sobą", brania spraw w swoje ręce i osiągania lepszej stopy zwrotu z kapitału własnych emocjonalnych i intelektualnych inwestycji niżeli osoby dryfujące z prądem zdarzeń. Dlatego warto przerobić ćwiczenia z tej cennej książki, bez względu na to, jakie nieoczekiwanki, ograniczenia i możliwości przyniesie ci w przyszłości los.


- Jacek Santorski, Akademia Psychologii Przywództwa


Niektórzy w życiowych wyborach kierują się intuicją. Inni poszukują swojej drogi metodą prób i błędów. Ta książka jest skierowana do wszelkich, którzy własne życie uznają za najważniejszy projekt i chcą realizować go sprawnie. Autorzy proponują poręczne narzędzia pomocne w dokonywaniu stosowniejszych wyborów i unikaniu stresów i rozczarowań.


- Jacek Walkiewicz, psycholog


korzystnie zaprojektowane życie" to książka nieprzeciętna dla niespokojnych dusz, artystów, marzycieli i bujających w obłokach – łagodnie sprowadza na ziemię i pozwala ująć nieokiełznaną dotychczas kreatywność w ramy ciekawego przedsięwzięcia. To może się skończyć tylko wielkim sukcesem. Potężne techniczne wykształcenie i lata praktyki autorów uczynią twoje życie szczęśliwszym i odkryją przed tobą świeże znaczenie słowa „problem".


- Łukasz Jakóbiak, mówca motywacyjny, autor talk-show 20m2


A U T O R Z Y


BILL BURNETT i DAVE EVANS, innowatorzy z Doliny Krzemowej i nauczyciele projektowania z Uniwersytetu Stanforda, za pośrednictwem cieszącego się ogromną popularnością kursu Designing Your Life, odmienili życie tysięcy osób. Obaj wierzą, że ludzie, aby się zmienić, potrzebują procesu projektowego, dzięki któremu określą, czego chcą i jak mają to osiągnąć. Ta długo wyczekiwana książka nauczy cię projektować i wytwarzać życie, w którym poczujesz się spełniony.
Projektanci nie myślą z wyprzedzeniem, ale z wyprzedzeniem b u d u j ą. Zamiast snuć mnóstwo wizji oderwanych od rzeczywistości, pokazują, jak cegła po cegle konstruować przyszłość i podchodzić do wyzwań związanych z projektowaniem własnego życia z zachowaniem ciekawości, która zaowocowała wynalezieniem żarówki, maszyny drukarskiej i internetu.
Burnett i Evans dają mocne narzędzia, prezentują określone techniki myślenia i pokazują, jak ich używać do projektowania w ł a s n e g o ż y c i a.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.