Menu

kiedy warto obrabować bank oraz 131 innych zakręconych pomysłów i napadów pozytywnego bełkotu

Cechy produktu
  • ISBN 9788380871359 
Opis

Zbiór zredagowanych wpisów z najbardziej poczytnego bloga we wszechświecie. To znakomity rozwiązanie dla milionów czytelników, którzy uwielbiają wszystko, co związane z freakonomią. Ta książka? zaskakująca, elokwentna i dowcipna? to kolejny dowód geniuszu autorów.

To ten sam geniusz, za sprawą którego odnieśli oni międzynarodowy sukces: 7 milionów sprzedanych egzemplarzy książki w 40 językach. Po publikacji Freakonomii jej autorzy założyli blog, który prowadzą do dziś.

Piszą tam w mniej oficjalnym i bardziej osobistym stylu, a ich przemyślenia są czasem jeszcze bardziej szalone niżeli te zawarte w książce. W niniejszym tekście odpowiadają na szereg dość niecodziennych pytań:Dlaczego obsługa pokładowa samolotu nie dostaje napiwków?Jaką metodę ataku byś wybrał, gdybyś był terrorystą?Dlaczego w KFC co chwila brakuje smażonego kurczaka?przez ostatnich dziesięć lat Steven D.

Levitt i Stephen J. Dubner opublikowali na Freakonomics.com ponad 8 tysięcy wpisów. Sami otwarcie przyznają,niemało z nich jest do niczego. Postanowili je wszystkie przejrzeć i wybrali te najkorzystniejsze z najlepszych.

dzięki czemu dowiesz się, na jakie tematy ludzie kłamią, dlaczego warto rozważyć wprowadzenie podatku od seksu oraz? tak, tak? kiedy warto obrabować bank (odpowiedź: nigdy, zwrot z inwestycji jest strasznie marny).

Levitt i Dubner piszą tu dodatkowo niemało o własnych zainteresowaniach i pasjach, od hazardu, poprzez golfa i tryktraka, aż po wycofanie z obiegu jednocentówek.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.