Menu

Praktyczny poradnik poligraficzny Procesy

Opis
Poznaj procesy poligraficzne w praktyce!
W książce:

fachowe przygotowanie publikacji do druku
Drukowanie przy użyciu różnych technologii
Czynności introligatorskie, oprawa i uszlachetnianie publikacji
Autorem, wydawcą i dystrybutorem rozmaitych publikacji dziś może być właściwie każdy. Stało się to osiągalne dzięki nietrudnemu dostępowi do adekwatnych narzędzi, takich jak skuteczne komputery i specjalistyczne oprogramowanie, jak również do mniej lub bardziej mistrzowskich usług poligraficznych. Jednak to nie zagwarantuje jeszcze sukcesu. Bez właściwego przygotowania, wiedzy, talentu i opanowania warsztatu efekty tego typu działalności mogą okazać się niewystarczające, co nieraz przekłada się na niewielką sprzedaż i finansowe niepowodzenie całego przedsięwzięcia.

Ta książka sprawi, że będziesz swobodnie poruszać się w świecie poligrafii i edycji, a także unikniesz niweczących wysiłek błędów. Poradnik przyda się osobom bezpośrednio zaangażowanym w procesy wydawnicze, grafikom komputerowym, projektantom, pracownikom działów promocji i marketingu oraz handlowcom oraz uczniom, a także studentom kierunków poligraficznych i artystycznych, wiążących z tą branżą swoją zawodową przyszłość.

Dowiedz się, jak profesjonalnie przygotowywać, drukować i oprawiać publikacje!
O autorze
Andrzej Gołąb - od początku pracy zawodowej związany z branżą wydawniczą i poligraficzną. W latach 90. Ubiegłego wieku, założył kilka pracowni składu komputerowego na terenie Śląska. Prowadził także własną markę wydawniczą. Poprzez ostatnie ćwierć wieku pracował w Centrum Usług Drukarskich Henryk Miler w Rudzie Śląskiej (www.cuddruk.pl). W tym zakładzie poligraficznym, znanym z marki CUD, stworzył pracownię typografii komputerowej i przez kilkanaście lat był jej szefem. Pełnił także funkcję pełnomocnika właściciela i odpowiadał m.in. Za kontrolę jakości plików produkcyjnych, optymalizację procesów produkcyjnych, a także sklep internetowy. W firmie tej zaprojektował i wdrożył zgodny z normą ISO system zarządzania jakością, oraz informatyczny system zarządzania przedsiębiorstwem poligraficznym. Jest także stałym współpracownikiem miesięcznika „Świat druku”, na łamach którego regularnie publikuje felietony poświęcone tematyce poligraficznej. Autor wydanej w roku 2013, nakładem wydawnictwa Helion książki pt.: „DTP. Od projektu, aż po druk” a także twórca i animator internetowego projektu „Chochlik drukarski — pogotowie poligraficzne”. Jest to bezinteresowna inicjatywa edukacyjna, której głównym celem jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z zakresu poligrafii. Blog cieszy się do dziś dużą popularnością i dziennie ma kilkaset odsłon.
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.