Menu

Róża. Przedłuża życie (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365758095 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Zbigniew T Nowak 
  • Wydawnictwo Aromat Słowa 
  • Ilość stron 160 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Książka ta przeniesie Czytelnika w interesujący świat róży. Róże są nie tylko do podziwiania czy do upajania się ich urzekającym aromatem. Niektóre ich gatunki dostarczają człowiekowi płatków, z których można przygotowywać wartościowe leki, oryginalne przetwory i kosmetyki, a zwykle najdroższą wonność - olejek różany.
Istnieją także i takie gatunki, które wydają owoce uznawane dziś za najzdrowsze na świecie, gdyż żaden ze znanych owoców nie dorównuje im zawartością witaminy C.

Nie każdy chyba wie, że nauka doliczyła się w nich ponad 130 związków sprzyjających zdrowiu!

Poradnik dostarczy wiedzy, jakie gatunki tego krzewu słyną z dobroczynnych płatków, a jakie z owoców, co one zawierają, kiedy je zbierać i wreszcie jak przetwarzać na domowe leki, przetwory i kosmetyki. Lekturę uprzyjemnią istotnie bogate dzieje róży. Dowiemy się z niej np. Dlaczego władczyni Egiptu - Kleopatra lubiła sypiać na poduszkach wypełnionych płatkami różanymi, a także dlaczego w antycznym Rzymie w trakcie uczt kwiat białej róży wieszano u sufitu.

To książka nie tylko dla smakoszy prawdziwych konfitur różanych z babcinej spiżarni czy pączków nimi nadziewanych

Zbigniew T. Nowak - znawca roślin leczniczych, 30 lat popularyzuje wiedzę z zakresu ziołolecznictwa, apiterapii i zdrowej diety. Autor ponad 50 książek (w tym wielu bestsellerów), ponad 1500 artykułów prasowych i kilkuset audycji radiowych o tej tematyce. Ekspert w lubianym programie „Pytanie na śniadanie" nadawanym w TVP2.

kolekcja cyklu: ZŁOTA kolekcja ZIÓŁ
ISBN: 9788365758095
Kod paskowy: 9788365758095
Autorzy: Nowak Zbigniew T.
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 56117
Miejscowość: Kraków
liczba stron: 160
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.5x21.5cm
Głębokość (mm): 15
Waga: 0.425
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.