Menu

To proste. bez wysiłku rób to, co ważne (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788382310641 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Greg McKeown 
  • Wydawnictwo MT Biznes 
  • Ilość stron 247 
  • Rok wydania 2021 
Opis

Autor światowego bestsellera Esencjalista ukazuje inspirujący poradnik osiągania celów i pokazuje, jak możemy ułatwić sobie wykonywanie właściwych zadań. Wszystko zaczyna się od prostej zasady: NIE WSZYSTKO MUSI BYĆ TAK niełatwE.

Czy zdarza ci się posiadać poczucie, że: biegniesz coraz szybciej, lecz nie zbliżasz się do swoich celów? chcesz dać z siebie więcej, ale brakuje ci energii? stoisz na krawędzi wypalenia? wszystko jest o niemało trudniejsze, niżeli powinno być? Ludzie, którym nieobce są takie odczucia, przede wszystkim są zdyscyplinowani i skoncentrowani.

Zaangażowani i zmotywowani. Mimo to są także skrajnie wyczerpani. W efekcie nieraz pracują dwa razy ciężej aniżeli kiedyś, osiągając zaledwie połowę niegdysiejszych rezultatów. Jest jednak inny sposób. Zamiast wkładać we wszystko coraz więcej wysiłku, można pójść drogą sprytu i szukać możliwości, które są nad wyraz wartościowe, produktywne i proste równocześnie.

By nam to ułatwić, Greg McKeown napisał niniejszą książkę ukazującą, iż życie nie musi być takie skomplikowane i nieprzystępne, jakim próbujemy je uczynić. Zawarł w niej gotowe do zastosowania rady pozwalające osiągnąć pożądane wyniki bez narażania się na wypalenie.

Czytając Prosto, dowiesz się m.in., jak: przekształcić żmudne zadania w przyjemne rytuały, wyodrębnić sobie tempo możliwe do utrzymania na dłuższą metę zamiast robić wszystko w pędzie, usprawniać procesy poprzez eliminowanie niepotrzebnych kroków, dokonywać jednorazowych wyborów likwidujących konieczność podejmowania wielu decyzji w przyszłości, zapobiegać frustracji przez rozwiązywanie problemów, zanim się pojawią, ułatwić sobie utrzymywanie relacji i zarządzanie nimi i pokaźnie więcej.

*** Jeżeli trwonisz energię na bezcelowe czynności i masz problem ze zrobieniem tego, co naprawdę ważne, ta książka cię od tego wybawi. Żywy język, wyśmienite historie i mądre spostrzeżenia autora pozwalają odwrócić scenariusz i sprawić, iż rzeczy trywialne staną się trudniejsze, a rzeczy ważne łatwiejsze.

W świecie dotkniętym wypaleniem treści przekazywane poprzez Grega McKeowna są istotnie ważne. Daniel H. Pink, autor bestsellerów Kiedy, Drive i Jak być korzystnym sprzedawcą Raz na jakiś czas zdarza się, że jakaś książka pojawia się w nadzwyczajnym momencie.

w chwili, w której strach, niepewność i ciągle wydłużająca się lista obowiązków zawodowych i domowych stają się coraz trudniejsze do zniesienia, książka Grega McKeowna okazuje się nie tylko niezwykle aktualna, ale też wyjątkowo konieczna.

Eve Rodsky, autorka bestsellera Fair play w rodzinie Wbito nam do głów, iż im ważniejszy cel, tym ciężej musimy harować, aby go osiągnąć, co prowadzi do nieuchronnego wyczerpania i przepracowania. W tej inspirującej i ważnej kontynuacji Esencjalisty Greg McKeown po mistrzowsku odwraca narzucony nam scenariusz, przekonując w zamian, że im ważniejsze jest zadanie, tym mniej wysiłku powinna wymagać jego realizacja.

wyjątkowo niezbędny lek na kulturę wypalenia. Cal Newport, autor książki Praca głęboka Wszyscy szczycimy się tym, że potrafimy ciężko pracować, lecz co powinniśmy zrobić, kiedy próbujemy zmusić się do jeszcze większego wysiłku i osiągamy górną granicę naszych możliwości? Greg McKeown podpowiada rozwiązanie w swojej nowej książce: zamiast się poddawać, ulegać wypaleniu albo poświęcać własne zdrowie psychiczne, możemy poszukać łatwiejszej drogi.

Prosto to poradnik pełen prostych strategii, które możemy od razu wcielić w życie. Pokazuje, iż osiąganie lepszych rezultatów nie musi być tak niełatwe, jak sobie wmówiliśmy. Arianna Huffington, założycielka i dyrektorka generalna firmy Thrive Global *** Greg McKeown jest mówcą, autorem bestsellerów i gospodarzem popularnego podkastu What’s Essential.

Pisano o nim w takich tytułach prasowych, jak „New York Times", „Fast Company", „Fortune", „Politico" i „Inc.", udzielał wywiadów w stacjach telewizyjnych NPR, NBC, Fox, a także w programie „The Steve Harvey Show", a ponadto jest jednym z najpopularniejszych blogerów w serwisie LinkedIn.

Został także uhonorowany przez Światowe Forum Ekonomiczne tytułem Young Global Leader. Jest autorem książki Esencjalista. Mniej, lecz lepiej, która rozeszła się na całym świecie w ponad milionie egzemplarzy i trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa".

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.