Menu

Zaczynaj od dlaczego. jak wielcy liderzy inspirują innych do działania (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788328385764 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Simon Sinek 
  • Wydawnictwo Helion 
  • Ilość stron 248 
  • Rok wydania 2021 
Opis
Zrób to inaczej niż inni!

Każdy człowiek i każda organizacja mogą wyjaśnić CO robią. Niektórzy z nas potrafią pokazać CZYM różnią się od innych. Jednak tylko nieliczni są w stanie są w stanie jasno wyartykułować DLACZEGO robią to co robią. DLACZEGO nie ma nic wspólnego z zyskami i finansami. DLACZEGO jest tym co inspiruje Ciebie i Twoje otoczenie.

Dzięki tej książce znajdziesz kwintesencję inspiracji. Poznaj prosty wzór, sposób myślenia, działania i komunikowania się, dzięki któremu przywódcy są w stanie efektywnie zainspirować swoje otoczenie. W tej książce odszukasz historię Martina Luthera Kinga jr. Czy Steve'a Jobsa. Przekonasz się, że wszyscy liderzy, którzy kogokolwiek inspirują, myślą, działają i komunikują się z innymi z pominięciem ogólnodostępnych schematów.

Każdy z nas może zdobyć tą umiejętność. Przy odrobinie dyscypliny każdy lider lub organizacja mogą sprawnie oddziaływać na innych. Przeczytaj wszystkie porywające opowieści i naucz się być produktywnym przywódcą. Przyciągnij do siebie ludzi i trwale zmień oblicze biznesu. Poznaj siłę DLACZEGO!

5 lekcji od Simona Sinka:

1. Najkorzystniejsze firmy nie zatrudniają utalentowanych pracowników i nie zaczynają ich motywować. Oni zatrudniają już zmotywowanych ludzi i inspirują ich.

2. Pamiętaj! Nie zatrudniaj ludzi ze względu na ich umiejętności! Zwróć uwagę na ich zaangażowanie i postawę wobec Ciebie i pracy. Wszystkiego możesz ich nauczyć póżniej.

3. Prawdziwe przywództwo wymaga dwóch rzeczy: wizji świata który jeszcze nie istnieje i zdolność do zakomunikowania tej wizji.

4. Rolą lidera nie jest wymyślanie najlepszych pomysłów. Rolą lidera jest stworzenie optymalnego środowiska w którym nieprzeciętne pomysły same się pojawiają:)

5. Istnieją dwie metody wpływu na ludzkie zachowanie: możesz kogoś zmanipulować lub zainspirować.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.