Menu

Hello Scratch! Napisz swoją pierwszą grę i ucz się programowania - Melissa Ford, Sadie Ford, Gabriel Ford (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788328340596 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Ford Melissa|Gabriel Ford|Sadie Ford 
  • Wydawnictwo Helion 
  • Ilość stron 438 
  • Rok wydania 2018 
Opis

Programowanie i gry komputerowe posiadają ze sobą mnóstwo wspólnego. Są ciekawe, wciągające oraz dają sporo radości i satysfakcji. A zwykle są świetną zabawą dla każdego bystrego dzieciaka, nawet jeśli ten dzieciak ma osiem lat i dopiero co opanował sztukę czytania.

Naturalnie, dla tak młodych adeptów sztuki kodowania potrzebne jest specjalne środowisko, właśnie takie jak Scratch - język programowania dla dzieci stworzony przez MIT i udostępniony na zasadach open source.

To wspaniały sposób na naukę programistycznego myślenia bez konieczności wnikania w złożoność standardowego programowania.Ta książka jest świetnym przewodnikiem po świecie Scratcha. Jej autorami są dwunastoletnie bliźnięta, które w przychylny sposób pokazały, jak napisać pięć wciągających gier.

To idealny sposób na pierwsze kroki w świecie programowania! W książce opisano, jak rozpocząć pracę ze Scratchem i jak wygląda jego przestrzeń robocza i edytor grafiki. Dostępnie przedstawiono podstawowe idee programowania.

Omówiono krok po kroku tworzenie zabawnych gier w stylu retro. Skrupulatnie dostosowane projekty zachęcają do prowadzenia samodzielnych poszukiwań, eksperymentów i modyfikacji. Przy tym wszystkim książka jest doskonałą pomocą zarówno do samodzielnych ćwiczeń, jak i do wspólnej pracy z rodzicami, dla których może stać się pretekstem do wspomnień o grach sprzed lat.Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku 8 - 14 lat i posiada:Wprowadzenie do ScratchaPrzedstawienie podstawowych idei programistycznychZasady tworzenia części graficznych (pixel art) i skryptówWyczerpująco opisane projekty mniejszych i pokaźniejszych programówInstrukcje budowania wciągających gier retroDziecinajlepiej wiedzą, jak nauczyć dzieci programowania!O autorachMelissa Ford? mama Gabriel i Sadie.

zapewnia im wszystko, czego potrzebują do rozwijania programistycznych umiejętności. Nadała zarys książce i wykonała potrzebne prace edytorskie.Gabriel Ford i Sadie Ford? dwunastoletnie bliźnięta, które razem tworzą zgrany zespół programistyczny.

Na potrzeby tej książki Gabriel zajął się programowaniem gier, napisał także rozdziały poświęcone kodowaniu, a Sadie stworzyła elementy graficzne, a także tła, poza tym napisała rozdziały dotyczące pixel artu.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.