Menu

Kubernetes. Tworzenie natywnych aplikacji działających w chmurze (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788328364059 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Stefan Schimanski 
  • Wydawnictwo Helion 
  • Ilość stron 256 
  • Rok wydania 2020 
Opis

Mimo że w 2018 roku Kubernetes zyskał reputację standardowego narzędzia do zarządzania kontenerami, wciąż należy traktować tę technologię jako znajdującą się w dość wczesnej fazie rozwoju. Możliwości tej platformy z czasem rosną i stają się coraz ciekawsze.

typowym działaniem jest uruchamianie klastrów w Kubernetesie, jednak o dużo bardziej niebanalne wydaje się samodzielne rozszerzanie tej platformy o własne kontrolery i rozbudowa API Kubernetesa w celu dopasowania do swych wymagań.

w przypadku niektórych złożonych projektów programowanie potrzebnych komponentów jest jedynym racjonalnym rozwiązaniem.To książka przeznaczona dla programistów, którzy chcą maksymalnie użyć możliwości Kubernetesa, jeszcze przez pisanie własnych zasobów.

W ergonomiczny sposób ukazuje, jak rozwijać natywne, działające w chmurze aplikacje dla Kubernetesa. Wyjaśnia, w jaki sposób działa biblioteka API client-go i jak należy stwarzać zasoby niestandardowe. Znalazło się tu wielkie i szczegółowe omówienie interfejsu programowania i działania platformy Kubernetes, a także pisania stabilnego oprogramowania w języku Go.

Nie zabrakło szeregu wskazówek dotyczących samego pisania kodu, a także przeprowadzania testów. Dużo uwagi poświęcono niestandardowym zasobom, kontrolerom, webhookom i niestandardowym serwerom API i wzorcom zwiększania Kubernetesa.W tej książce pomiędzy innymi:- zasady programowania dla Kubernetesa- API Kubernetesa i client-go- korzystanie z niestandardowych zasobów- pisanie i udostępnianie operatorów- tworzenie niestandardowych serwerów APIKubernetes: wykorzystaj w pełni jego potencjał![O autorach]Michael Hausenblas pracuje w Amazon Web Services, gdzie wraz z zespołem zajmuje się bezpieczeństwem kontenerów.

Ma bogate doświadczenie w produkcji natywnej infrastruktury i natywnych aplikacji dla chmury. Pisze artykuły i książki, prowadzi prelekcje i współtworzy otwarte oprogramowanie.Stefan Schimanski pracuje w firmie Red Hat jako główny inżynier oprogramowania w obszarze technologii Go, Kubernetes i OpenShift.

Koncentruje się na serwerze API Kubernetesa, a głównie na implementowaniu definicji CRD, bibliotece API Machinery i publikowaniu repozytoriów roboczych Kubernetesa: client-go, apimachinery, api i innych.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.