Menu

Projektowanie systemów rozproszonych. Wzorce i paradygmaty dla skalowalnych, niezawodnych usług - Brendan Burns (opr. broszurowa)

Cechy produktu
  • ISBN 9788328347380 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Brendan Burns 
  • Wydawnictwo Helion 
  • Ilość stron 149 
  • Rok wydania 2018 
Opis
nowoczesne oprogramowanie musi sprostać wyśrubowanym kryteriom: ma cechować się określoną niezawodnością i skalowalnością, a przy tym powinno korzystać z technice chmury. Naturalnie powinien to być prawidłowo zaprojektowany system rozproszony. Dziś standardem jest korzystanie z aplikacji na wielu urządzeniach w przeróżnych lokalizacjach. Niestety, mimo powszechności systemów rozproszonych ich projektowanie nader niejednokrotnie przypomina coś w typu czarnej magii, przystępnej dla nielicznych wtajemniczonych. Na skutek czego architektura każdego systemu jest unikatowa.

Ta książka jest ergonomicznym przewodnikiem dla projektantów systemów rozproszonych. Zaprezentowano tu serię powtarzalnych wzorców i zalecanych praktyk programistycznych, dzięki którym rozwijanie niezawodnych systemów rozproszonych stanie się bardziej przystępne i efektywne. Poza podstawowymi wzorcami systemów rozproszonych przedstawiono tu dodatkowo techniki tworzenia skonteneryzowanych części wielokrotnego wykorzystania. Znalazło się tu także omówienie zagadnień rozwoju kontenerów i orkiestratorów kontenerów, które niezwykle zmieniły sposób budowania systemów rozproszonych. Książka ta jest lekturą obowiązkową dla każdego projektanta aplikacji, który chce sprawnie tworzyć bezusterkowe aplikacje rozproszone!

Najważniejsze zagadnienia:

wprowadzenie do systemów rozproszonych
znaczenie wzorców i części wielokrotnego korzystania
jednowęzłowe wzorce Przyczepa, Adapter i Ambasador
wielowęzłowe wzorce dla replikowania, skalowania i wybierania węzłów głównych
wzorce wsadowego przetwarzania informacji na dużą skalę
Twórz systemy rozproszone: skalowalne, elastyczne, bezusterkowe!
O autorze
dr Brendan Burns specjalizuje się w projektowaniu znacznych aplikacji i programowaniu obliczeń w chmurze. Jest także współzałożycielem projektu open source Kubernetes. Obecnie pracuje w Microsofcie, gdzie zajmuje się platformą Azure, natomiast wcześniej pracował w Google Cloud Platform. Kiedyś zajmował się ponadto infrastrukturą wyszukiwarek internetowych Google.

Tytuł oryginału: Designing distributed systems
ISBN: 9788328347380
Kod paskowy: 9788328347380
Autorzy: Burns Brendan
Tłumaczenie: Lachowski Lech
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20367
Miejscowość: Gliwice
liczba stron: 184
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 14.0x20.0cm
Głębokość (mm): 8
Waga: 0.228
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.