Menu

Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła. Wydanie II [14x20,8] (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788328331372 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Kevin D. Mitnick|William L. Simon 
  • Wydawnictwo Helion 
  • Ilość stron 400 
  • Rok wydania 2016 
Opis
Każdy twój ruch w sieci jest monitorowany i zapisywany, a twoja prywatność bezustannie zagrożona. Potężne korporacje, rządy oraz cyberprzestępcy chcą wiedzieć, co robisz, i trafnie to wykorzystać. Kontrolują cię, by sprzedawać twoje informacje w celach reklamowych czy wpływać na podejmowane decyzje. Chcą infiltrować twoje życie osobiste, a nawet cię okraść. Kevin Mitnick uczy sztuki bycia niewidzialnym w sieci, dzięki której będziesz mógł bronić siebie i swoją rodzinę. • Stwórz odporne na złamanie hasło. • Dowiedz się, czego nie należy robić na firmowym komputerze czy drukarce. • Naucz się rozpoznawać zainfekowane e-maile i ataki phishingowe. • Zabezpiecz swoje konto bankowe przed atakami hakerskimi. • Ochroń swoje dzieci przed niebezpiecznymi działaniami cyberprzestępców. • Skorzystaj z nowoczesnych technik umożliwiających zachowanie maksymalnej anonimowości w sieci.
W latach 90., kiedy komputery i internet wyglądały i działały nieco inaczej aniżeli dziś, Kevin Mitnick był bardzo utalentowanym hakerem. Trudno zliczyć systemy komputerowe i pozornie doskonałe zabezpieczenia, które z łatwością - i z finezją - pokonał. Niezależnie od wysiłków i determinacji FBI wyjątkowo długo wyprzedzał agentów federalnych o krok. Prędko stał się jednym z najmocniej poszukiwanych przestępców tamtych czasów, choć nigdy niczego nie ukradł ani nikogo nie zabił. Gdy został w końcu ujęty i uwięziony, wspierali go liczni fani ze Stanów Zjednoczonych i z rozmaitych stron świata.

Ta książka jest autobiografią najsłynniejszego hakera na świecie i jednocześnie stanowczo pasjonującą opowieścią, porywającą i wciągającą niczym najkorzystniejszy film sensacyjny - pełną zwrotów akcji, zawiłych intryg i wyrafinowanych rozgrywek. Opowiedziana tu historia jest prawdziwa - ukazuje człowieka, który zbuntował się przeciwko systemowi i postanowił go złamać. Mówi o bezwzględności władzy, która posunie się do każdego podstępu i podłości, żeby dopiąć swego i schwytać tego, kto okazał się niepokorny i nieposłuszny.

Już za chwilę razem z Kevinem Mitnickiem włamiesz się na pilnie strzeżone serwery i odszukasz się w centrum podstępnej intrygi FBI. Przestępca, buntownik czy rewolucjonista - przeczytaj i przekonaj się, kim jest najsłynniejszy haker świata!

Najsłabszym ogniwem za każdym razem jest człowiek!
O autorze
Kevin Mitnick, znany także jako Condor, jest najmocniej znanym i nieuchwytnym hakerem w historii. Oskarżono go o włamania do kilku ważnych systemów komputerowych, nigdy jednak nie czerpał korzyści materialnych z tego procederu. W więzieniu spędził ponad cztery lata. Przetrzymywano go tam w całkowitej izolacji, która oznaczała w dodatku zakaz korzystania z internetu (zakaz obowiązywał do 2003 roku). Na wolność wyszedł w styczniu 2000 roku. Pierwszą stroną internetową, którą odwiedził po zniesieniu zakazu, był blog jego dziewczyny. Obecnie pracuje jako doradca do spraw bezpieczeństwa, jest także ekspertem w dziedzinie używania inżynierii społecznej i socjotechnik. Swoją wiedzą podzielił się w pięciu książkach, z których cztery ukazały się w Polsce.
Łącząc technologiczną biegłość ze starą jak świat sztuką oszustwa, Kevin Mitnick staje się programistą nieobliczalnym.
"New York Times", 7 kwietnia 1994

Już jako nastolatek swoimi umiejętnościami zastraszył całą Amerykę. Z czasem stał się najsłynniejszym hakerem świata i wrogiem publicznym numer jeden - okrzyknięty poprzez media groźnym cyberprzestępcą, gorliwie ścigany poprzez FBI, w końcu podstępem namierzony, osaczony i spektakularnie ujęty... Uzbrojony w klawiaturę został lubiany za groźnego dla społeczeństwa - wyrokiem sądu na niemało lat pozbawiono go dostępu do komputera, internetu i telefonów komórkowych. Życiorys Kevina Mitnicka jest jak scenariusz korzystnego filmu sensacyjnego! Nic zatem dziwnego, że doczekał się swej hollywoodzkiej wersji. Genialny informatyk czy mistrz manipulacji? Jak naprawdę działał człowiek, wokół wyczynów i metod którego narosło tak sporo legend? Jakim sposobem udało mu się włamać do systemów takich firm, jak Nokia, Fujitsu, Novell czy Sun Microsystems?!

Zakup najdroższych technice zabezpieczeń, karty biometryczne, intensywne szkolenia personelu, restrykcyjna polityka informacyjna czy wreszcie wynajęcie agencji ochrony - Kevin Mitnick udowodnił, że w świecie sieci i systemów poczucie bezpieczeństwa jest tylko iluzją. Ludzka naiwność, łatwowierność i ignorancja - oto najsłabsze ogniwa, wiodące do uzyskania prywatnych informacji, tajnych kodów i haseł. Mitnick, obecnie najbardziej rozchwytywany ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa komputerów, w swojej niezwykłej książce przestrzega i przedstawia, jak z łatwością można ominąć bariery systemów wartych miliony dolarów. Pokazując i analizując metody hakerów oparte na prawdziwych atakach, demonstruje, iż tam, gdzie nie można znaleźć luk technologicznych, za każdym razem skuteczne okazują się ludzkie słabości... A Ty? Jesteś w pełni świadomy narzędzi technologicznych i socjotechnicznych, które hakerzy mogą użyć przeciwko Tobie?
Przekonaj się, iż "ściśle tajne" to fikcja.
A bezpieczeństwo systemu to tylko Twoje złudzenie...

Książka wzbogacona o wstęp do polskiego wydania
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.