Menu

KAWA WŁOSKA KIMBO Espresso Bar Prestige 1kg ziarnista

Cechy produktu
  • Producent KIMBO 
  • Rodzaj ziarnista 
Opis
Kimbo Prestige 1kg włoska kawa ziarnista

nadzwyczajnie zbalansowana mieszanka ziaren Arabiki z Ameryki Południowej (80%) i wysokiej jakości Robusty (20%).

Taki skład kawy pozwala uzyskać genialne espresso, lecz też sprawdzi się nieprzeciętnie dla kaw z mlekiem - cappuccino, flat white, czy latte.

Jest to jedna z głównie wybieranych kaw poprzez kawiarnie i bary.

Kawę Kimbo Prestige polecamy do:
  • ekspresu samoczynnego
  • ekspresu kolbowego
  • kawiarki
  • French Press'a
Data palenia kawy: 2019/04/08 Data przydatności kawy: 2020/10/06

Historia Cafeé do Brasil, producenta produkującej kawy Kimbo i Kose, sięga okresu przedwojennego, kiedy bracia Francesco, Gerardo i Elio Rubino pomagali ojcu w prowadzeniu kawiarni. Ich kawa była renomowana i zyskiwała coraz pokaźniejszą popularność. Pociągnięci sukcesem, poświęcali dużo czasu i energii na eksperymentowanie i zgłębianie tajników palenia i parzenia kawy. Pod koniec Drugiej Wojny wojny powstała ich druga kawiarnia w Neapolu. Kilka lat później wybudowali małą palarnię kawy, i zaczęli dostarczać ziarno do coraz pokaźniejszej ilości barów i kawiarni.

W latach 60. Marka wprowadziła nową, innowacyjną formę opakowania - puszkę. Pozwoliło to lepiej bronić smak i aromat. Ten krok miał znaczący wpływ na powiększającą się popularność ich kaw. Teraz kawy z uznanej palarni trafiać zaczęły ponadto do domów.
Budowa firmy została oparta na wysokiej jakości sprzedawanej kawy przy zachowaniu dostępnych cen.

W 1971 roku zmieniono nazwę firmy na egzotycznie brzmiącą Kimbo. Jakość i smak niezmiennie pozostają na wysokim poziomie, czego potwierdzeniem jest popularność tej marki nie tylko we Włoszech,również na całym świecie.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.