Menu

Kawa ziarnista illy Monoarabica Guatemala 250g

Cechy produktu

  • Producent ILLY 
  • Rodzaj ziarnista 
  • Kraj pochodzenia Gwatemala 

Opis

POWODEM PRZECENY JEST uszkodzenie / WGNIECENIE PUSZKI

Kawa Illy Monoarabica Guatemala to mieszanka ciemno palonych ziaren z gatunku Arabica (100%), które pochodzą z dwóch regionów Gwatemali: Fraijanes oraz Huehuetenango. W tych częściach kraju kawowce rosną na dziewiczych obszarach górskich, uwydatniających się bogactwem gleb i różnorodnością przyrodniczą. Niskie temperatury, jakie panują na tych terenach, łagodzone są ciepłymi wiatrami znad Meksyku. Takie warunki zezwalają na prowadzenie plantacji kaw choćby na wysokości 2 000 m n.p.m.

Nad regionem Fraijanes dominuje wulkan Pacana, jeden z trzech znajdujących się w północnej części Gwatemali. Jego częste wybuchy wzbogaciły glebę o cenne minerały, dzięki czemu stała się ona niezwykle płodna i bogata w potas. Ulewne deszcze, wysoka wilgotność, a także słoneczna pora sucha to wspaniałe warunki dla uprawy kawy. Arabica pochodząca z tego regionu znana jest z wysokiej jakości i charakterystycznej kwaskowatości.

Położony w północno – zachodniej Gwatemali, górzysty region Huehuetenango znany jest z bogatej rozmaitości ekosystemów. To jedno z kilku miejsc na świecie, gdzie uprawiana jest jedna z najkorzystniejszych kaw. Subtropikalnych klimat pozwala dojrzeć ziarnom kawy do perfekcji, nadając im nieszablonowy smak i aromat. Odmiana ziaren Arabica z tego obszaru doceniona została nie tylko w Gwatemali,jeszcze poprzez koneserów kawy z całego świata.

konsekwencją połączenia tych unikatowych ziaren jest kawa o intensywnym aromacie i standardowej słodyczy. W bogatym aromacie Illy Monoarabica Guatemala wyczuwalne są nuty czekolady, karmelu, miodu i owoców cytrusowych. W smaku natomiast kawa cechuje się dość dużą goryczką oraz kwaskowatością.

Illy Monoarabica Guatemala polecamy osobom preferującym kawy o mniejszej zawartości kofeiny, ponieważ zawiera ona mniej aniżeli 1,5% kofeiny. Jest to istotnie dobre dla zdrowia smakoszy kawowych trunków!

Kawa Illy Monoarabica Guatemala zamknięta w wyjątkowej, metalowej puszce to także wspaniały pomysł na upominek!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.