Menu

Profesjonalny kompas SILVA EXPEDITION

Cechy produktu

  • Producent SILVA 

Opis

WYZNACZ WŁASNĄ DROGĘ!

SILVA to szwedzka producent legendarnych kompasów i lamp turystycznych. Założona w 1933 roku marka od prawie 90 lat zawiera wiedzę, doświadczenie i osiąga ponadprzeciętną jakość w wytwarzaniu maszyn usprawniających nawigację, doprowadzając swoje kompasy do mistrzostwa.

Prezentowany model SILVA EXPEDITION COMPASS to mistrzowskie rozwiązanie dla prawdziwych podróżników. Czytelna podziałka pozwala wyodrębnić azymut, a ruchomy limbus nawigować. Równocześnie na wskazówce jak i tarczy znajdują się punkty fotoluminescencyjne usprawniające nawigację po zmroku. Do kompasu załączona jest smycz montażowa w kolorze czarnym. Dodatkowo kompas ma podziałkę deklinacyjną (i śrubę którą możemy na stałe zablokować ustawienie wg wartości deklinacji przy użyciu śrubokrętu z końcówki smyczy), klinometr umożliwiający ocenę kąta nachylenia stoku, dwie linijki (calowa i milimetrowa), trzy skale dla prostego przeliczania odległości na mapie w tym skalę do współpracy z GPS i nawigacji w systemie mapy UTM.

Uwaga - ten kompas to oryginalna SILVA EXPEDITION. nadaje się do trekkingu w górach, wypraw oraz zastosowań militarnych. Cechuje go jakość igły oraz cieczy w której jest zanurzona. Jej atrybuty powodują, iż kompas pracuje równocześnie przy -20 st. C jak i +60 st. C. Tworzywo DryFlex usprawnia chwyt imbusu choćby gdy mamy wilgotne dłonie.

Kompasy SILVA testowaliśmy zarówno na wulkanicznych szlakach górskich,też w mniej wymagających warunkach np. Szlakach prowadzących do Pico de Areiro, gdzie sprawdził się perfekcyjnie.

Polecamy Państwu podstawowy film szkoleniowy z zakresu podstawowej obsługi kompasu: KLIKNIJ TUTAJ

Specyfikacja:

- genialna jakość wykonania
- wysoka czytelność kompasu
- kilka podziałek do szybkiego przeliczania skali (1:25 000, 1:40 000, 1:50 000) {pomocn|przydatn)e przy łączeniu pracy z kompasu i GPS oraz szybkiego liczenia odległości)
- linijka milimetrowa oraz calowa
- skala deklinacyjna w kapsule (śruba blokująca)
- wskaźnik kątowy nachylenia stoku (klinometr)
- smycz (np do założenia na szyję)
- czytelna wskazówka z punktami święcącymi w ciemności
- oczko lupy
- stopki silikonowe (pomocne przy rysowaniu na mapie)
- odporność na uderzenia - 1 m
- dokładność odczytu 1 st., podziałka co 2 st.
- temperatura pracy -20 st C do +60 st C
- waga kompasu około 50 g
- gwarancja 5 lat
- kompas fabrycznie zapakowany
- przybliżone wymiary: 130x62x15, limbus ok. 51 mm.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.