Menu

Konsola Microsoft Xbox Series X

Cechy produktu
  • Producent Microsoft 
  • Pamięć wbudowana 160 GB
Opis

nowoczesny Xbox Series X. Najistotniejsza konsola w historii producenta Xbox

Moc konsoli Xbox Series X zasadza się w specjalnie zaprojektowanym procesorze produkowanym na bazie na najnowszej architektury AMD Zen 2 i technice RDNA 2. Nowy układ rodzaju SoC (system on a chip) zaprojektowano i zbudowano od podstaw pod kątem prędkości i wydajności, zapewniając mu moc obliczeniową wynoszącą 12 teraflopów – dzięki czemu konsola uzyskała obraz generowany w rozdzielczość 4K przy 60 FPS. Imponująca jest także wynosząca aż 76 MB pamięć cache konsoli. Co więcej gracze będą mogli radować się aż czteroma generacjami gier! Xbox Series X jest wstecznie kompatybilny z pełną biblioteką gier na Xbox One, wieloma pozycjami z Xbox 360 i wybranymi sugestiami z oryginalnego Xboxa. W dodatku posiadacze nowej konsoli będą mogli prowadzić międzygeneracyjne rozgrywki sieciowe.

Przeprojektowanie dla nowego wymiaru rozrywki

Czas przygotować się na całkowitą immersję w świat gier! Xbox Series X otworzy przed użytkownikami nowy wymiar konsolowej rozrywki. Postępowe rozwiązania sprzętowe i programowe pozwalają na tworzenie prawdziwie futurystycznych gier. Technice RDNA 2 zawdzięczamy między innymi niedostępny dotychczas na żadnej konsoli ray tracing, dzięki któremu gracz bez reszty przenosi się w świat gier video.

prędkość i produktywność korzyścią dla graczy

Architektura Xbox Velocity (architektura szybkości) kreuje genialne warunki do uzyskania unikatowych wyników w zakresie szybkości i produktywności, a wszystko to dzięki sprawniejszej komunikacji między podzespołami. Jest to przełomowe połączenie sprzętu, asygnowanego dysku SSD o obszerności 1 TB, supernowoczesnego ośmiordzeniowego procesora i ściśle zintegrowanego oprogramowania. Szybki dysk umożliwia nieporównany dotąd komfort stosowania – gwarantuje m.in. wydajniejsze instalowanie i ładowanie gier, a cały system wytwarza obfitość i dynamikę wrażeń przewyższające dotychczasowe wymagania graczy. Architekturze Xbox Velocity i wyjątkowo dużej pamięci cache zawdzięczamy dodatkowo możliwość prędkiego wznawiania rozgrywki – gracz może zmienić grę bez konieczności zapisywania swego postępu, ponieważ konsola wykonuje to automatycznie.

Chłodzenie równoległe

innowacyjna architektura chłodzenia równoległego pozwala na produktywniejszą pracę konsoli dzięki utrzymaniu stosownej temperatury w środku urządzenia. Trzy główne kanały zapewnią optymalny przepływ gorącego powietrza, rozdzielając je na kilka strumieni. Ciepłe powietrze odprowadzane będzie ku górze urządzenia, natomiast chłodne, wtłaczane od spodu, zostanie pokierowane tam, gdzie będzie najszczególniej potrzebne w danym momencie pracy. W ten sposób architektura chłodzenia kontroluje wewnętrzną temperaturę podsystemów konsoli (w tym dzielonej płyty głównej i korpusu radiatora), uniemożliwiając ich przegrzewaniu. System ten przekłada się ponadto na cichszą pracę urządzenia. Dzięki temu uzyskujemy nie tylko skuteczność, ale także niesamowite wrażenia w grach, z niewyobrażalnie wiernie odtworzoną grafiką i zapierającą dech w piersiach prędkością działania.

Dzielona płyta główna

Optymalizację przepływu powietrza wspiera także dzielona płyta główna – rozszczepiona na dwie części. To postępowe rozwiązanie dotychczas nie użytkowane w konsolach. Ten zupełnie nowy kanon odpowiada za utrzymywanie równomiernej i optymalnie niskiej temperatury we wnętrzu całego urządzenia. To właśnie dzięki czemu twórcy Xbox Series X mogą się pochwalić tak wysoką mocą!

Korpus radiatora

Radiator to nieelektroniczny, pasywny podzespół mechaniczny, który jako dodatkowy składnik systemu chłodzenia odgrywa główną rolę w zapewnieniu bezawaryjności i wydajności konsoli Xbox Series X. Element ten odpowiada za absorpcję ciepła i znajduje się pomiędzy dwoma częściami płyty głównej, zbierając równomiernie ciepło z obu stron. Został zintegrowany bezpośrednio z obudową konsoli. Ten innowacyjny komponent architektury chłodzenia równoległego w pokaźnym stopniu przyczynił się do powstania specyficznego i zupełnie prekursorskiego wyglądu konsoli, a więc za prostą i ascetyczną bryłę prostopadłościanu ustawionego pionowo.

Komora parowa

Komora parowa zastosowana w konsoli Xbox Series X odpowiada za regulację i utrzymanie na podobnym poziomie temperatury układu SoC, rdzenia i pamięci. Jej praca wspierana jest przez wentylatory podkreślające się cichą pracą – pod tym względem bezapelacyjnie przewyższa poprzednie propozycje producenta.

Rozbudowanie pamięci bez żadnych kompromisów

najszczególniej zaangażowani i wymagający gracze będą mogli zdecydować się na rozbudowanie pojemności dzięki uzupełniającej karcie pamięci. Konsola dedykowany port rozszerzania pamięci USB 3.2 umieszczony z tyłu urządzenia, w którym bezpośrednio umieszcza się kartę 1 TB. Karta zwiększenia pamięci konsoli Xbox Series X pomieści nowe gry bez straty na jakości i komforcie wykorzystywania – uzupełniające pozycje będą działały z taką samą szybkością jak przy instalacji na wewnętrznym dysku SSD.

udoskonalone działanie gier i idealny obraz

Dzięki nowoczesnej architekturze Xbox Velocity gry na konsole Xbox One, Xbox 360 i choćby oryginalną konsolę Xbox będą działały dużo wydajniej. Poprawę widać m.in. Po czasach uruchamiania i ładowania,przede wszystkim ogromna różnica zauważalna jest w warstwie wizualnej – w precyzyjnym wyglądzie animacji i grafiki, zrównoważeniejszym klatkażu i znakomitej płynności obrazu (do 120 klatek na sekundę), wyższych rozdzielczościach (obsługa 4K, a nawet możliwość współpracy z 8K). Na graczy czekają doskonałe wrażenia graficzne takie jak gra świateł i cieni, zawdzięczane wspomnianej funkcji ray tracing.

w trakcie projektowania Xbox Series X pracowano także nad synchronizacją konsoli, kontrolera i telewizora – udogodnieniem będzie więc minimalizacja opóźnień między ruchem realizowanym na kontrolerze a obrazem.

Odświeżony bezprzewodowy kontroler Xbox

Nieosiągalna dotąd precyzja i komfort grania uzyskana została dzięki unowocześnionemu bezprzewodowemu kontrolerowi Xbox, którego główną zmianą jest nowy krzyżak i dodanie przycisku „share". Na uwagę zasługuje nowy design. Twórcy odświeżyli geometrię, ograniczyli wagę, inaczej wyprofilowali kontroler i zmienili teksturę na żłobioną. Niepowtarzalną precyzję osiągnięto dzięki hybrydowości pada kierunkowego i antypoślizgowości uchwytu. Wśród funkcjonalności warto wyodrębnić płynne przechwytywanie i udostępnianie rozgrywki w trakcie gry. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu osiągalne jest jeszcze granie i przełączanie pomiędzy kompatybilnymi konsolami, komputerami PC i urządzeniami przenośnymi.

*Kompatybilność zależy od urządzenia i wersji systemu operacyjnego. Współpraca nie jest gwarantowana. Więcej informacji można znaleźć na stronie xbox.com/controller-compatibility.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.