Menu

Aranżowane małżeństwa - Banerjee Divakaruni Chitra - książka

Cechy produktu

  • ISBN 9788375062045 
  • Autor Chitra Banerjee Divakaruni 
  • Wydawnictwo Zysk i S-ka 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Aranżowane małżeństwa to zbiór opowiadań, którego bohaterkami są kobiety, stojące w przypadku rozdarcia pomiędzy dwoma światami. Doświadczają poczucia zarówno wolności, jak i schwytania w pułapkę różnic kulturowych i starają się odkryć swoją prawdziwą tożsamość.Dla tych kobiet możliwość zmiany, rozpoczęcia wszystkiego od nowa jest jednocześnie przerażająca, i obiecująca? niczym ocean oddzielający je od domu w Indiach.

Poczynając od młodej mężatki, której baśniowa wizja Kalifornii rozpada się na kawałki, gdy jej mąż zostaje zamordowany, a ona sama musi stawić czoło przyszłości, a kończąc na rozwiedzionej kobiecie w średnim wieku, która marzy o nadzwyczajnym życiu.

Divakaruni stworzyła jedenaście niezapomnianych portretów kobiet, które wkroczyły na drogę przemian.W swojej książce Divakaruni porusza dużo różnych problemów, takich jak rasizm, różnice społeczne, aborcja czy rozwód.

Autorka mówi,stwarzając opowiadania, czerpie ze swej wyobraźni i z doświadczeń innych ludzi.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.