Menu

Bruno i siostry (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788310133007 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Dorota Suwalska 
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia 
  • Ilość stron 208 
  • Rok wydania 2018 
Opis

Bruno, miłośnik literatury gotyckiej i muzyki rockowej, ma mnóstwo kłopotów z siostrami, osiemnastoletnią Kaśką i rezolutną siedmiolatką Miłką. Do tego niedawna przeprowadzka ze stolicy do podmiejskich Brzezin sprawia, iż ten małomówny szóstoklasista okazuje się całkiem gadatliwy w swym dzienniku, w którym bez skrupułów ujawnia rodzinne sekrety i obsmarowuje swoje siostry...

Ale czy mógłby bez nich żyć$485 Sympatyczna, ciepła i pełna humoru książka genialna do szkolnego plecaka. Wyróżnienie literackie w konkursie PS IBBY KSIŻKA ROKU 2007. Dorota Suwalska - pisarka, animatorka kultury, ilustratorka, dziennikarka, autorka scenariuszy.

Nominowana do Astrid Lindgren Memorial Award 2013 i 2014. Współpracowała z TVP, realizując krótkie filmy plastyczne i felietony autorskie dla dzieci. W swoim dorobku ma trzy tomiki poetyckie i powieści dla dzieci i młodzieży:,,Znowu kręcisz, Zuźka!",,,Zuźka w necie i w realu",,,Bruno i siostry" (wyróżnienie literackie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku, nominacja do nagrody Kornela Makuszyńskiego, powieść na liście książek proponowanych poprzez Polski Instytut Książki),,,Marionetki Baby-Jagi",,,Ratunku, marzenia!",,,Pan Fortepianek".

Jej utwory tłumaczone były na hiszpański, słoweński, a także... Na język przestrzeni. To ostatnie dotyczy literacko-internetowego projektu:,,www.terapia" (dla dorosłych). Swoje wiersze, opowiadania i artykuły publikowała w prasie dziecięcej, literackiej i pedagogicznej, podręcznikach szkolnych.

Współpracuje z portalem www.ngo.pl Przemysław Liput - urodzony w Sanoku. W 2010 roku ukończył studia na kierunku Grafika na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dyplom magisterski w pracowni druku cyfrowego pt.,,Niedobici".

Jest autorem ilustracji do książek. Od 2011 prowadzi zajęcia z filmu animowanego na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Realizuje prace w technikach graficznych, rysunkowych, a także video.

W filmie animowanym interesuje się działaniami bezkamerowymi i przedkinematograficznymi. W Wydawnictwie,,Nasza Księgarnia" opublikował książkę,,Rok w przedszkolu".

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.