Menu

Figiel i Psikus. Między nami chochlikami

Opis

Czy Figiel może być smutny? Jaki nieodgadniony złoczyńca obniża ubrania Psikusa? Czy dawniej było lepiej? Gdzie się podziało wiosenne natchnienie? Wszystko to i mnóstwo więcej w nowej książce o Figlu i Psikusie.

doskonały duet twórców książek o Panu Kuleczce – Wojciech Widłak i Elżbieta Wasiuczyńska – opowiada słowem i ilustracją o leśnych chochlikach, przyjaźni i o tym, że śmiech jest dobry na wszystko. Wojciech Widłak – z wykształcenia specjalista ds.

stosunków międzynarodowych, były handlowiec, były redaktor, wieloletni członek redakcji miesięcznika „Dziecko", w którym zadebiutował jako autor opowiadań dla dzieci. Współautor serii podręczników do szkoły podstawowej („Był sobie człowiek"), autor tekstów i współredaktor wielu publikacji do klas 0-3.

Ma w dorobku ponad trzydzieści książek, m.in. Serie o Panu Kuleczce, Figlu i Psikusie (z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej) oraz o Wesołym Ryjku (z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej). W 2012 roku za przejmującą opowieść o chorobie dziecka „Dwa serca anioła" (z ilustracjami Pawła Pawlaka) otrzymał nagrodę wielkiego Donga (przyznawaną poprzez Polską Sekcję IBBY).

Laureat m.in. Nagrody Literackiej „metaliczny Kałamarz" im. Hermenegildy Kociubińskiej (2008) i nagród Guliwer w krainie Liliputów (2013) i PEGAZIK (2016). Elżbieta Wasiuczyńska – zajmuje się malarstwem i grafiką użytkową.

Uzyskała dyplom Akademii Sztuk atrakcyjnych w Krakowie na wydziale malarstwa w pracowni prof. Juliusza Joniaka i dyplom (nagrodzony Medalem Rektora) na wydziale grafiki w pracowni książki i typografii prof.

Romana Banaszewskiego. Zilustrowała kilkadziesiąt książek. Ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Wyróżnienie w konkursie Pro Bolonia 2001 za ilustracje do opowiadań „Pan Kuleczka" Wojciecha Widłaka, wyróżnienie w konkursie Świat przychylny dziecku za książkę „Bajka o ślimaku Kacperku" Małgorzaty Strzałkowskiej, „Bronze medal" International Calendar Exibition Stuttgart 2006 za ilustracje do „My first calendar Heye", wyróżnienie w konkursie Książka Roku 2007 PS IBBY za ilustracje do książki „ZOO" Jarosława Mikołajewskiego, a w 2009 roku w tymże konkursie główną nagrodę graficzną za książkę autorską „Mój pierwszy alfabet".

Współpracuje ze „Świerszczykiem" i „Dzieckiem". Projektowała nadruki na ubranka i billboardy dla marki Endo.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.