Menu

Rodzeństwo Willoughby (opr. broszurowa)

Cechy produktu
  • ISBN 9788310136473 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Lois Lowry 
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia 
  • Ilość stron 176 
  • Rok wydania 2020 
Opis

NETFLIX POLECA FILM ANIMOWANY NA PODSTAWIE KSIĄŻKI! „Powinniśmy chyba być sierotami, prawda?” – zasugerowało pewnego dnia jedno z rodzeństwa Willoughby. Wszyscy czworo należą do rodziny w staroświeckim stylu, a ich rodzice… no cóż, pozostawiają bardzo sporo do życzenia.

Dzieci, przypominając sobie bohaterów i bohaterki książek takich jak „Ania z Zielonego Wzgórza” czy „Pollyanna”, zawiązują diaboliczny spisek, aby móc się zmienić w szlachetne i ujmujące sieroty. Nie wiedzą jeszcze, iż pan i pani Willoughby sami zaczęli już pracować nad swoim do cna nikczemnym planem, zainspirowanym inną znaną i renomowaną bajką na dobranoc: opowieścią o Jasiu i Małgosi… W tej niezwykłej książce pojawiają się złoczyńcy, dobroczyńcy, rzeczowe nianie, porzucone niemowlęta, dawno zaginieni spadkobiercy i miłość w jesieni życia.

Autorka składa hołd klasyce literatury tą przezabawną i bezapelacyjnie „staroświecką” parodią. W 2009 roku książka ukazała się pod tytułem „Nikczemny spisek”. W niniejszym wydaniu zmodyfikowano tylko tytuł i kilka nazw w tekście, dopasowując je do filmu animowanego wyprodukowanego poprzez Netflix.

Lois Lowry jest znana z ogromnej wyobraźni, w swoich książkach często porusza temat więzi między ludźmi. Urodziła się na Hawajach, dorastała w Nowym Jorku, Pensylwanii i Japonii. Po studiach założyła rodzinę i zajęła się pisaniem.

Jest autorką ponad trzydziestu powieści dla młodych czytelników, za które otrzymała liczne nagrody, m.in.: Boston Globe-Horn Book Award, Dorothy Canfield Fisher Award, California Young Reader’s Medal oraz Mark Twain Award.

Dwukrotnie została wyszczególniona prestiżowym Newbery Medal – za książki „Number the Stars” i „Dawca”. Aktualnie mieszka na zmianę w Cambridge i niezwykle starym wiejskim domu w stanie Maine. Tytuł Rodzeństwo Willoughby Autor Lois Lowry Tłumacz Anna Klingofer-Szostakowska Wydawnictwo Nasza Księgarnia EAN 9788310136473 ISBN 9788310136473 Kategoria Książki dla dzieci\Literatura liczba stron 176 Format 13x19.5x1.4 cm Rok wydania 2020 Oprawa Miękka Wydanie 1 Waga 0.194 kg

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.