Menu

wielki powrót detektywa pozytywki (opr. twarda)

Cechy produktu
  • ISBN 9788310131522 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Grzegorz Kasdepke 
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia 
  • Ilość stron 80 
  • Rok wydania 2017 
Opis

Drzwi agencji detektywistycznej,,Różowe Okulary" są wciąż zamknięte na głucho, jednak mieszkańcy kamienicy starają się nie poddawać złym myślom. Tymczasem Martwiak ostatnio wyraźnie zhardział, ciągle przesiaduje w piwnicy albo na podwórzu i najwyraźniej coś planuje...

Czy detektyw Pozytywka wróci na czas, by udaremnić jego knowania$202 Grzegorz Kasdepke -- najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci. Niemal wszystkie z ponad jego czterdziestu tytułów uzyskały status bestsellera (m.in.,,Kacperiada..." czy,,Horror, czyli skąd się biorą dzieci").

Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody, jakie zdobył za twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im.

Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i inne). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja,,ABCXXI -- Cała Polska czyta dzieciom" uznała,,Detektywa Pozytywkę" za jedną z dziesięciu najkorzystniejszych książek dla dzieci minionej dekady.

Piotr Rychel zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją. Współpracował z lokalnym wydaniem,,Gazety Wyborczej", wydawnictwami literatury dziecięcej i edukacyjnymi. Ilustrował i opracowywał graficznie kolekcję podręczników do nauczania początkowego (za jeden z nich został wyodrębniony przez PTWK w konkursie na najbłyskotliwiejszą książkę roku 2000).

W latach 2004-2008 jako redaktor naczelny kierował dwutygodnikiem,,Miś". Od wielu lat współpracuje ze,,Świerszczykiem". Jest twórcą graficznego wizerunku detektywa Pozytywki, głównego bohatera bestsellerowej linii Grzegorza Kasdepke.

Współautor (z Magdą Wosik) pierwszej w Polsce bajki do rysowania pt.,,O, ja cię! Smok w krawacie!" - najlepszej Książki Dziecięcej,,Przecinek i kropka" 2011 w konkursie Empiku. W wolnych chwilach jeździ na motorze.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.