Menu

zabawa w czytanie (opr. broszurowa)

Cechy produktu
  • ISBN 9788375861525 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Ewa Klima 
  • Wydawnictwo Fosze 
  • Ilość stron 134 
  • Rok wydania 2020 
Opis

Pytając, czym jest czytanie i pisanie dla dziecka, pytamy o to,,,(...) jak możemy pomóc dziecku jak najszybciej i naj­sprawniej czerpać z kultury, z całego dorobku ludzkości, z wiedzy o świecie, ze wszelkich dotąd zebranych doświadczeń.

jednocześnie jest to podjęcie w pełni od­miennego sposobu poznania świata". Czytanie i pisanie to procesy porozumiewania językowego, silnie ze sobą po­wiązane, które całkowitą komunikację werbalną.

Kształtowane są one systemowo przy zastosowaniu okre­ślonych form i metod pracy przewidzianych poprzez meto­dykę nauczania wczesnoszkolnego. Dziecko, podejmując trud nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej, jest lub powinno być,,wyekwipowane" w umiejętności i kompe­tencje umożliwiające podjęcie nauki czytania i pisania.

Zatem podstawowym zadaniem nauczyciela w edukacji elementarnej jest znaleźć słuszną dla każdego dziecka drogę do poznania świata liter, ich znaczenia i przydatno­ści. Dlatego sposób wprowadzania dziecka w świat liter, wyrazów i zdań, a w końcu w świat literatury, trzeba zin­dywidualizować poprawnie, rozumieć znaczenie znaków graficznych, musi uczyć się na materiale,,coś oznaczają­cym", a nie na materiale bezsensownym, tzn.

takim, któ­rego nie rozumie, który nic dla niego nie oznacza. Uczenie się czytania i pisania to w istocie uczenie się nowego języ­ka. Czytanie jest zatem zjawiskiem wieloetapowym, roz­łożonym w czasie, angażującym sferę psychomotoryczną dziecka, poznawczą i emocjonalno-motywacyjną.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.