Menu

Wędrujacy świat / Świat na wyciągnięcie myśli / Dokąd zmierza świat (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788378396635 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Kołodko Grzegorz W. 
  • Wydawnictwo Prószyński i S-ka 
  • Ilość stron 1208 
  • Rok wydania 2013 

Opis

wytworna, limitowana edycja bestsellerowej trylogii prof. Grzegorza W. Kołodko z unikatowym dodatkiem w postaci płyty DVD.

,,Wędrujący świat", ,,Świat na wyciągnięcie myśli" oraz ,,Dokąd zmierza świat" to głębokie, zadziwiające erudycją, a jednocześnie barwne, wciągające i pełne pasji książki, wyjaśniające meandry współczesnej ekonomii w sposób prosty i zrozumiały. Napisane z rozmachem i noszące znamiona nie tylko naukowego,przeważnie literackiego talentu, zabierają czytelnika w fascynującą podróż, tłumacząc procesy i zjawiska, które kształtują naszą rzeczywistość.

Jeden z największych światowych autorytetów w dziedzinie ekonomii, sprawny polityk, a jednocześnie genialny popularyzator, jak nikt inny potrafi wyjaśnić mechanizmy rządzące współczesnym światem. Przekraczając w intelektualnej wędrówce granice między dziedzinami nauki i kontynentami, przedstawia zadziwiającą i skłaniającą do refleksji mozaikę nieprzerwanie ścierających się poglądów i wizji, które kształtują codzienność społeczeństw w skali całego globu.

Trylogia profesora Grzegorza W. Kołodko to najlepszy przewodnik, najdokładniejsza mapa, demonstrująca polityczną i ekonomiczną współczesność i przyszłość naszego kraju, kontynentu i świata. Niniejszą edycję wzbogaca płyta DVD z rozmową profesora Kołodko z Kamilem Dąbrową.

Profesor Grzegorz W. Kołodko - intelektualista i polityk, teoretyk i praktyk, autor prac opublikowanych w 26 językach. Głównie cytowany na świecie polski ekonomista. Ceniony autorytet w dziedzinie teorii i praktyki rozwoju społeczno-gospodarczego. Doktor honoris causa i Honorowy Profesor ośmiu zagranicznych uniwersytetów. W latach 1994-97 i 2002-03 był wicepremierem i ministrem finansów, realizując program innowacyjnych reform i strategię szybkiego wzrostu. Odegrał znaczącą rolę w doprowadzeniu Polski do członkostwa w OECD, a także w integracji z Unią Europejską. W interdyscyplinarnych pracach pisze o długofalowych przekształceniach ekonomicznych i politycznych, kulturowych i demograficznych, technologicznych i naturalnych, o czekającej nas przyszłości. Jego międzynarodowy bestseller ,,Wędrujący świat" (www.wedrujacyswiat.pl) ukazał się w dziesięciu językach. Członek Europejskiej Akademii Nauki, Kultury i Sztuki, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego. Meloman, maratończyk i podróżnik, który spenetrował 160 krajów.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.