Menu

Credo żyć wyznaniem wiary każdego dnia (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788366859333 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Stefan Oster Bp 
  • Wydawnictwo Esprit 
  • Ilość stron 432 
  • Rok wydania 2021 
Opis

PRAWDY WIARY, NA KTÓRYCH jest oparte KOŚCIÓŁ BISKUP STEFAN OSTER jest jednym z najciekawszych hierarchów młodego pokolenia w Kościele katolickim. Jest wyraźnym głosem broniącym prawd wiary i nauczania Kościoła.

Nie boi się wypowiadać w najbardziej zapalnych kwestiach, które stały się głównymi tematami drogi synodalnej – jak podejście do związków jednopłciowych, związków niesakramentalnych, celibatu i kapłaństwa pań.

Nie popiera jednak modernizacji katolickiego nauczania,prezentuje wartość i mądrość wiary i Tradycji Kościoła, dlatego nieraz jest krytykowany poprzez środowiska liberalne. Historia jego życia jest niezwykle atrakcyjna.

wyśmienicie wykształcony, po studiach filozoficznych i teologicznych na uniwersytetach niemieckich i w Oksfordzie. Jego powołanie do kapłaństwa zrodziło się, gdy był już dojrzałym człowiekiem i było efektem głębokiego nawrócenia.

Wstąpił do zgromadzenia salezjanów, rozstawszy się wcześniej ze swoją wieloletnią partnerką. Niezwykle dużo z poglądów, które reprezentuje, wynika z jego doświadczenia życiowego i radykalnej decyzji, żeby pójść za Chrystusem.

BISKUP STEFAN OSTER – salezjanin, od 2014 roku biskup diecezjalny Pasawy. Po przeżyciu głębokiego nawrócenia wstąpił do zakonu założonego przez św. Jana Bosko. Aktualnie jest przewodniczącym Komisji ds. Młodzieży przy Konferencji Episkopatu Niemiec.

Biskup Oster, salezjanin, wyjaśnia nam prawdy wiary katolickiej. Niedługo, jasno i mocno. To ksiazka szczególnie dla tych, którzy posiadają umysł analityczny – uporządkują sobie mnóstwo kwestii teologicznych dzięki tej obowiązkowej pozycji w naszej religijnej biblioteczce.

Polecam! ks. Dominik Chmielewski SDB „Uważam za prawdziwe treści naszego katechizmu. W trakcie moich świeceń biskupich urokliwyście przysięgałem bronić tych treści" – wyznał bp Oster. I słowa dotrzymał.

dzisiaj wyjaśnia Credo głęboko, interesująco, przekonująco, z pasją pasterza pachnącego Chrystusem. W kontekście współczesnego zamętu w Kościele daje to nadzieję. Ks. Tomasz Jaklewicz, teolog, dziennikarz Myślałeś, iż znasz Wyznanie wiary? Sięgnij po Credo i przejrzyj, jak się myliłeś.

Ta książka z pewnością zmieni twoje spojrzenie. Biskup Oster w umiejętny sposób prowadzi nas poprzez Wyznanie wiary i odpowiada na nurtujące nas wszelkich pytania. Karol Gac, dziennikarz

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.