Menu

Jezus niechrystus (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788374535243 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Piotr Augustyniak 
  • Wydawnictwo Słowo/obraz/terytoria 
  • Ilość stron 192 
  • Rok wydania 2021 
Opis

?Jezus Niechrystus? to książka łamiąca wysokojakościowe konwencje i światopoglądowe stereotypy. Autor odwołując się do osobistych doświadczeń wiary i jej porzucenia, a także do swej filozoficznej erudycji oferuje szczególnie odważne, współczesne odczytanie słów historycznego Jezusa.

W oparciu o nie Augustyniak formułuje oryginalną filozofię życia, która odrzuca instytucjonalny Kościół i podważa fundamenty chrześcijańskiej wiary. Jednocześnie demonstrując przesłanie Jezusa jako inspirację do twórczego odnalezienia się w progresywnym świecie i wyzwolenia od jego mielizn.Do tej pory o Jezusie nikt tak w Polsce nie pisał.

Piotr Augustyniak napisał książkę o utracie wiary w zmartwychwstanie Jezusa, paradoksalnie wyciągając w ten sposób najgłębszy rozmiar jego ziemskiego nauczania. Ta książka nie zadowoli jednak ani ateistycznych działaczy, ani antyklerykałów.

Będzie również poważnym problemem dla teologów przyzwyczajonych do traktowania religii jako własnego poletka, na które innym wstęp bezkompromisowo wzbroniony. Uraduje jednak wszystkich szukających sposobu nazwania najgłębszych niepokojów wewnętrznych, dla których nie znajdują ukojenia w konwencjonalnych formach religijności czy nazbyt oczywistych sposobach ich odrzucania.

Myślę, iż trafi typowo do ludzi młodych. Lecz przecież nie tylko. Wielu z nas, którzy od dziesiątków lat przyglądają się zmiennym funkcjom religii, odnajdzie w przemyśleniach Augustyniaka własne myśli, choć zabrakło nam odwagi, by nazwać je z taką jasnością.

Prof. Stanisław Obirek

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.