Menu

Kardynał stefan wyszyński. prymas polski (opr. twarda)

Cechy produktu
  • ISBN 9788366859135 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Milena Kindziuk 
  • Wydawnictwo Esprit 
  • Ilość stron 208 
  • Rok wydania 2021 
Opis

Reporterska biografia prymasa Wyszyńskiego Z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego pokazuje się kolejne wydanie biografii Prymasa Tysiąclecia autorstwa Mileny Kindziuk. To publikacja reporterska; autorka zbierała materiały w miejscach związanych ze Stefanem Wyszyńskim (Zuzela, Stoczek Warmiński, Choszczówka, Warszawa), prowadziła rozmowy ze świadkami.

Ukazała również kontekst historyczny działalności Prymasa. Czytelnik dowie się z tej książki, dlaczego kard. Wyszyńskiego można uznać za świętego, w czym przejawiała się jego ufna, heroiczna wiara, wreszcie – jak pojmował on patriotyzm i dlaczego twierdził, iż „Boga kocha tak samo jak Polskę”.

dr Milena Kindziuk – autorka książek, m.in. Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II, Jerzy Popiełuszko. Biografia (nagroda Feniks na Targach Wydawców Katolickich), Kardynał Józef Glemp. Ostatni taki Prymas, Zaczęło się od Wadowic; adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; medioznawca, publicystka.

Odznaczona przez Prezydenta RP brązowym krzyżem za zasługi na rzecz rozwoju nauki; członek Zespołu Medialnego przy Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. Tytuł Kardynał Stefan Wyszyński. Prymas Polski wyd.

2 Autor Milena Kindziuk Wydawnictwo Esprit EAN 9788366859135 ISBN 9788366859135 Kategoria Biografia\Biografie liczba stron 208 Rok wydania 2021 Oprawa Twarda Wydanie 2

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.