Menu

Nowa filokalia. droga do modlitwy serca - józef naumowicz (opr. twarda)

Cechy produktu
  • ISBN 9788366407114 
  • Oprawa twarda 
  • Autor ks prof Józef Naumowicz 
  • Wydawnictwo Esprit 
  • Ilość stron 376 
  • Rok wydania 2020 
Opis

Do źródła w górach prowadzi stroma ścieżka. Wydeptały ją pokolenia wschodnich mnichów. To filokalia, czyli umiłowanie efektowna. Naszym przewodnikiem po niej jest wybitny filolog i patrolog, ks. Prof. Józef Naumowicz.

Podążajmy wraz z nim po śladach świętych ojców, w górę, do źródła. To Chrystus jest źródłem. I górą. I ścieżką. Bp Michał Janocha Ksiądz profesor Józef Naumowicz w dostępny sposób przybliża autentyczną myśl chrześcijańskiego Wschodu.

wyciąga teksty kluczowe dla zrozumienia mod­litwy, zwłaszcza tej skupionej na uważności. Problemowy układ przygotowanego zbioru pomoże czytelnikom usystematyzować wiedzę podaną przez starożytnych ojców: Czym jest modlitwa? Kiedy jest najskuteczniejsza? Jak radzić sobie z rozproszeniami i demonicznymi atakami? Czy rzeczywiście modlitwa może zmienić człowieka? Dowiedz się, jak mistrzowie duchowości Wschodu praktykują modlitwę serca, i włącz ją do swego życia.

ks. Prof. Dr hab. Józef Naumowicz – historyk literatury wczesnochrześcijańskiej, patrolog, redaktor serii „Biblioteka Ojców Kościoła". Od 2016 roku jest duszpasterzem ormiańskokatolickiej parafii centralnej pw.

św. Grzegorza z Nareku w Warszawie.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.