Menu

O Maryi nigdy dość - Dostawa 0 zł (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375805017 
  • Oprawa miękka 
  • Autor praca zbiorwa 
  • Wydawnictwo Salwator 
  • Ilość stron 144 
  • Rok wydania 2016 

Opis

O Maryi nigdy dość. Powszechnie znana jest ta myśl św. Bernarda, w której wyraża się jego szacunek i miłość do Matki Bożej. W ciągu wieków nie brakowało kaznodziejów, którzy próbowali zmierzyć się z głoszeniem pokaźnych tematów maryjnych, związanych z miejscem Matki Najświętszej w historii zbawienia i Jej przymiotami i przywilejami wynikającymi z roli, jaką odegrała i ciągle odgrywa w dziejach Kościoła.

Jednym z walorów kazań maryjnych misjonarzy oblatów Maryi Niepokalanej jest ich wierność zasadom odnowy kultu maryjnego. W centrum głoszonego słowa jest zawsze Jezus Chrystus. Oblaci starają się ukazywać Maryję w relacji do Trójcy Świętej i Kościoła, świadomi, iż izolowanie prawd maryjnych od całej ekonomii zbawienia może prowadzić do niepożądanych w kaznodziejstwie skrajnych tendencji (maksymalistycznej, która chciałaby wszystkie prerogatywy Jezusa przypisać Maryi, jak i ascetycznej, która z kolei pomniejsza Jej udział w dziejach zbawienia).

Bezpośredni fason, entuzjazm wiary i gorliwość ewangelizacyjna, a z reguły mocne oparcie na Piśmie Świętym i nauczaniu Kościoła sprawiają, iż głoszone słowo jest blisko życia i wrażliwości czytelnika.

Podtytuł: Kazania maryjne misjonarzy oblatów Maryi Niepokalanej
ISBN: 9788375805017
Kod paskowy: 9788375805017
Redakcja: Wiśniewski Sebastian
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 30469
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.4x20.4
Głębokość (mm): 10
Waga: 0.18
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.