Menu

Ogień w kościele. nadzieja w czasach kryzysu (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788366859456 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Robert Skrzypczak|Paweł Chmielewski 
  • Wydawnictwo Esprit 
  • Ilość stron 328 
  • Rok wydania 2021 
Opis

„Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął". Łk 12, 49
Jaka jest przyszłość Kościoła?
Czy z wiary pozostaną tylko zgliszcza i nostalgiczne wspomnienia?
Czy ogień, który jest w Kościele, może jeszcze rozpalić serca wierzących?


Ksiądz Robert Skrzypczak, lubiany kapłan i rekolekcjonista, w rozmowie z Pawłem Chmielewskim odkrywa korzenie kryzysu wiary, który osłabia misję i powołanie Kościoła w świecie. Wielu wiernych ma wrażenie, że jest w płonącym domu, i pragnie go jak najszybciej opuścić.
Przyglądając się najtrudniejszym momentom w najnowszej historii Kościoła, prezentując jego słabości i skłonność do unikania konfrontacji, autorzy starają się wyodrębnić i na nowo odkryć, iż jedynym ratunkiem dla ocalenia wspólnoty wierzących jest świętość. Przypominają, że Boży ogień rzucony przez Jezusa na ziemię ma moc nie tylko spopielić to, co nie jest święte, lecz na nowo rozpalić serca i sumienia wierzących.

Ks. Prof. Robert Skrzypczak – uznany rekolekcjonista, autor i tłumacz wielu książek, m.in. Ks. Dolindo Ruotolo, W twej duszy jest Niebo. Konferencje i świadectwa. Jeden z pierwszych popularyzatorów osoby ks. Dolindo w Polsce. Profesor Akademii Katolickiej w Warszawie. Wyszczególniony nagrodą „Totus" (2013) za propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i Medalem św. Edyty Stein (2017). Współpracuje z redakcją „Gościa Niedzielnego".

Paweł Chmielewski – filolog tradycyjny, dziennikarz i publicysta. Od lat związany z portalem PCh24.pl. Prywatnie mąż i ojciec. Mieszka w Warszawie.

mnóstwo uwagi poświeciliśmy fizjonomii dzisiejszego Kościoła, jego miejscu w świecie, jego denerwującej słabości i skłonności do dezercji z pola walki duchowej współczesnych mieszkańców globalnej wioski. Wytężaliśmy wzrok, by doszukiwać się w nim zalążków odradzającej się świętości i Bożego szaleństwa. Złości nas i irytuje obecny stan, bo nam na Kościele zależy. Nikt nie będzie wylewał łez nad sprawami o nikłym znaczeniu. Tymczasem bolą nas i niepokoją ci, za których gotowi jesteśmy oddać życie.
ks. Robert Skrzypczak

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.