Menu

Przymierze i komunia. teologia biblijna papieża benedykta xvi (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788366859005 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Scott Hahn 
  • Wydawnictwo Esprit 
  • Ilość stron 272 
  • Rok wydania 2021 
Opis

Jaki jest katolicki sens Pisma Świętego$5475 Odkryj na nowo Słowo Boże z papieżem Benedyktem XVI Scott Hahn, wybitny amerykański teolog katolicki, demonstruje najważniejsze tematy teologii biblijnej Benedykta XVI.

Udowadnia, że papież emeryt znakomicie odczytuje Słowo Boże jednocześnie w duchu Tradycji, jak i w oparciu o odkrycia współczesnej nauki. Poznawanie biblijnej myśli Benedykta XVI pozwala zobaczyć w nowym świetle nie tylko samo Pismo Święte, lecz także liturgie, życie Kościoła i powołanie chrześcijanina we współczesnym świecie.

prof. Scott Hahn - autor i redaktor ponad czterdziestu książek, w tym bestselleru Czwarty kielich. Wybitny teolog, wykładowca i mówca. Były pastor. W 1986 roku przystąpił do Kościoła katolickiego, w którym odkrył pełnie prawdy.

Prowadził popularne programy w amerykańskiej telewizji EWTN. Szczęśliwy mąż Kimberly, ojciec sześciorga dzieci i dziadek dwanaściorga wnucząt. W niebie ponoć mają obawę, że gdy dotrze tam Joseph Ratzinger, urządzi wszystkim egzamin z teologii.

Tymczasem dokładnemu egzaminowi ze znajomości Pisma Świętego postanowił poddać papieża Benedykta wytrawny amerykański biblista Scott Hahn. Czytelnik pozostanie pod wrażeniem nie tylko rozległej wiedzy papieża emeryta, ale i szczególnej miłości, jaką Benedykt XVI żywi do Słowa Bożego.

Pismo Święte dla wielu jest dziś martwą literą i niezrozumiałą księgą z przeszłości. A przecież chrześcijanin z Biblią w ręku rozmawia z żywym Bogiem! Przymierze i komunia jest opowieścią o wielkim teologu, który odkrył w Słowie Bożym życiodajne źródło.

ks. Prof. Robert Skrzypczak Jak dziś czytać Pismo Święte z egzystencjalnym, zbawczym pożytkiem$5476 Jak to robić, gdy liberalizmy i fundamentalizmy wszelkiej maści oraz racjonalistyczna egzegeza i zlaicyzowana kultura budują solidne zapory między człowiekiem głodnym Bożego Słowa a Biblią$5477 Zapraszam do szkoły czytania Pisma Świętego.

Otwiera ją przed nami Scott Hahn, ale nauczycielem jest największy teolog naszej epoki: Benedykt XVI. Ks. Jerzy Szymik Oto nareszcie książka, która ukazuje znaczenie Pisma Świętego w szerokich i mocnych ramach wiary katolickiej - nie jako poletko dla,,uczonych w Piśmie" i nie jako źródło,,charyzmatycznej" egzaltacji, ale jako podstawowy zasób wspólnej wiary i modlitwy Kościoła, niezbędny na co dzień.

Dzięki pracy Scotta Hahna i dzięki światłom papieża teologa widzimy Słowo Boże razem z tradycją Ojców i Liturgii, a zgodnie z metodą naukową. Przymierze i komunia to książka szczególnie ważna w obliczu wciąż aktualnego sporu o źródłowość i prawdziwość chrześcijaństwa.

Paweł Milcarek

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.