Menu

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Opis
Wszystko dla Jezusa przez Maryję!


Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny to najsłynniejsze dzieło intrygującego świętego i kapłana Ludwika Marii Grigniona de Montfort, stanowiące wyraz jego oddania w dobrowolną niewolę Matce Bożej. Wielokrotna lektura tej książki pozwala odkrywać na nowo jej bogatą treść i głębię myśli autora. Kilkadziesiąt razy wydawana w samej Francji i przetłumaczona na mnóstwo języków, stała się jedną z najistotniej poczytnych książek religijnych XX wieku. Kształtowała pobożność maryjną wielu pokoleń, w tym znacznych świętych, między innymi Jana Pawła II czy Maksymiliana M. Kolbego. To właśnie za sprawą lektury tego dzieła Karol Wojtyła uczynił zawołaniem swojego życia najefektowniejsze hasło zawierzenia: Totus Tuus.


linia „Perły Duchowości” zainicjowana poprzez Wydawnictwo Esprit to zbiór konwencjonalnych tekstów w nowych przystępnych tłumaczeniach.


Ludwik Maria Grignion de Montfort (1673–1716) – francuski święty Kościoła katolickiego, jezuita. Słynął z szerokiego misyjnego zapału, poprzez który był wielokrotnie prześladowany. Świadek wielu cudów, wyjątkowo związany z Matką Bożą; doświadczał wewnętrznych objawień. Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny to najsłynniejsze dzieło św. Ludwika, które zostało odkryte niemało lat po jego śmierci, zgodnie zresztą z zapowiedzią samego autora. Przewidział on, że Szatan uczyni wszystko, aby ukryć je przed światem. Traktat…, zaakceptowany najpierw przez papieża, ekspresowo zyskał światową sławę, stając się jedną z najpopularniejszych książek religijnych.
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.