Menu

1312. incognito wśród najbardziej fanatycznych.. (opr. broszurowa)

Cechy produktu
  • ISBN 9788382100372 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor James Montague 
  • Wydawnictwo Sine Qua Non 
  • Ilość stron 500 
  • Rok wydania 2021 
Opis

Kibole, chuligani, ultrasi. Między futbolem a polityką. Piłkarscy fanatycy stanowią nad wyraz widoczną, kontrowersyjną część futbolowego widowiska. Ich hasła i specyficzne oprawy widoczne są na trybunach w niemal każdej lidze.

Stali się solidną antyestablishmentową siłą. Mają wpływ nie tylko sport, lecz też na całe społeczeństwa i politykę. Pomimo tego, wciąż pozostają nieznani. James Montague zszedł do piłkarskiego podziemia, żeby po raz pierwszy odkryć ich prawdziwe oblicze.

świetny brytyjski dziennikarz przemierzył świat, żeby dowiedzieć się, co kieruje ludźmi, którzy podporządkowali swoje życie kibicowskim zasadom. W Urugwaju przekonał się, na czym polega odwieczny konflikt Nacionalu z Penarolem, w Szwecji znalazł się w samym centrum chuligańskiego starcia, a w Indonezji drżał o swoje życie, gdy stanął naprzeciw uzbrojonej w maczety bojówki.,,1312.

Incognito wśród najszczególniej fanatycznych kibiców na świecie" opowiada o początkach ruchu ultras i o tym, jak zdominował on trybuny na całym świecie - od Buenos Aires, poprzez Bałkany, po Dżakartę. Mówi o radykalizacji piłkarskich fanatyków na Półwyspie Apenińskim, walce z komercjalizacją piłki nożnej w Niemczech oraz starciach z policją czy próbach kontrolowania przez rządzących, które potrafią zbratać najistotniej wrogo nastawione do siebie grupy na Ukrainie czy w Turcji.

To książka wykraczająca daleko poza świat sportu. Reportaż, który rzuca nowe światło na jedną z największych subkultur na świecie. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.