Menu

Dawid Janczyk Moja spowiedź [Janczyk Dawid, Dobrowolski Piotr] (opr. broszurowa)

Cechy produktu
  • ISBN 9788381292528 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Dawid Janczyk, Piotr Dobrowolski 
  • Wydawnictwo Sine Qua Non 
  • Ilość stron 336 
  • Rok wydania 2018 
Opis
Zmarnowana kariera jednego z największych talentów w historii polskiej piłki

duży talent.
Rekordowy transfer.
Nałóg, który zniszczył wszystko.

znakomity występ w młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie w 2007 roku pokazał, jak pokaźny drzemie w nim talent. Stawiano go w jednym szeregu z Sergio Agüero, chciały go u siebie Inter i Atlético, lecz za rekordowe 4,2 miliony euro trafił do CSKA Moskwa. Stolica Rosji miała być trampoliną do sporej kariery Dawida Janczyka. Okazała się przekleństwem, które zapoczątkowało jego upadek

"Moja spowiedź" to rozliczenie się z przeszłością jednego z największych talentów w historii polskiego futbolu. To opowieść o samotności, niewłaściwym towarzystwie, wizytach w najkorzystniejszych nocnych klubach, prostych pieniądzach, braku cierpliwości. I o nałogu, który może rozpocząć się od jednego drinka.

Miał wszystko, żeby zostać drugim Lewandowskim. Dziś już nawet nie odcina kuponów od dawnej sławy. Walczy o powrót do normalnego życia.
Nie pierwsza i nie ostatnia autobiografia upadłego piłkarza, ale inna niżeli wszystkie, bo jakże świeża. Ta kariera wciąż powinna trwać, a Dawid Janczyk wraz z dawnymi kolegami właśnie powinien tłumaczyć się z nieudanych mistrzostw świata. Tymczasem gdzieś w zapomnieniu próbuje poskładać swoje życie na nowo, nie ma co ukrywać – bez specjalnego powodzenia. Atrakcyjny obraz zagrożeń czyhających na piłkarzy w XXI wieku.
Krzysztof Stanowski, Weszło!

Biografię Dawida Janczyka przeczytałem jednym tchem i... Do tej pory tego tchu nie mogę złapać. Bo to przerażająca, lecz i w jakimś sensie fascynująca historia, dowód na to, jak momentalnie można ze szczytu spaść na dno. Przeczytajcie potrzebnie. Ku przestrodze. Jedna z najlepszych pozycji okołosportowych na polskim rynku od lat.
Piotr Koźmiński, „Super Express"

Książka, którą trzymacie w rękach, jest zaprzeczeniem lektur czytanych dla przyjemności, dla zdobycia wiedzy czy poznania kilku zabawnych anegdot. To nie znaczy, iż jest niepotrzebna. Wchodzi pod skórę, swędzi i boli. Młody piłkarzu, przeczytaj ją i potraktuj jako przewodnik - czego nie wolno ci zrobić, gdy pewne rzeczy na boisku przyjdą za prosto i za szybko.
Tomasz Smokowski

Przerażający obraz samotnego człowieka, któremu wszyscy chcieli pomóc i który akceptował jedynie „pomoc" butelki i niewłaściwych ludzi. Wiedziałem, iż z Dawidem jest źle, ale nie, iż aż tak
Tomasz Ćwiąkała, Eleven Sports

Wtedy w Kanadzie myślałem, że kto jak kto, ale Dawid jest skazany na sukces, że osiągnie naprawdę wyjątkowo mnóstwo. Alkohol to straszny nałóg. Szczególnie mi żal Dawida, bo stracił nie tylko piłkę, ale i całe życie. Bo to piłka była jego życiem. On kochał grać.
Bartosz Białkowski

ISBN: 9788381292528
Kod paskowy: 9788381292528
Autorzy: Janczyk Dawid, Dobrowolski Piotr
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 31735
Miejscowość: Kraków
ilość stron: 336
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 21.0x14.3
Głębokość (mm): 23
Waga: 0.374
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.