Menu

Dziedzictwo Barcelony dziedzictwo Cruyffa - Wilson Jonathan - książka (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788365836175 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Wilson Jonathan 
  • Wydawnictwo Sine Qua Non 
  • Ilość stron 424 
  • Rok wydania 2021 
Opis

Największe trenerskie seminarium w dziejach futbolu Barcelona, ostatnie lata XX wieku. Dream Team Johana Cruyffa rozpada się na naszych oczach, trener rewolucjonista odchodzi z klubu, ale jego następcy zmieniają historię futbolu.

styl Cruyffa wciąż święci triumfy i rodzi się nowa generacja piłkarskich myślicieli: Ronald Koeman, Luis Enrique, Laurent Blanc, Frank de Boer, Louis van Gaal, kapitan Dream Teamu Pep Guardiola i młody tłumacz José Mourinho.

Londyn, rok 2020. Prowadzone poprzez José Mourinho i Pepa Guardiolę drużyny spotykają się w dziewiątej kolejce Premier League sezonu 2020/2021. Posiadający szansę na pozycję lidera Tottenham podejmuje Manchester City w walce o cenne ligowe punkty.

Rywalizacja dwóch znacznych trenerów – pełna trofeów i wyzwisk, skupiająca uwagę całego kontynentu, ale poprzedzona przyjaźnią sprzed 25 lat – trwa w najkorzystniejsze. Dziedzictwo Barcelony, dziedzictwo Cruyffa to po części książka o taktyce – o tym, jak teorie modelujące współczesny futbol rodziły się w umyśle holenderskiego trenera i jego następców –też opowieść o wybitnych jednostkach, które spotkały się kiedyś na Camp Nou, stwarzając największe trenerskie seminarium w dziejach piłki nożnej.

To historia ich przyjaźni i rywalizacji, a także rzecz o apokaliptycznym konflikcie, który wciąż ma wpływ na oblicze futbolu. Tytuł Dziedzictwo Barcelony, dziedzictwo Cruyffa Autor Jonathan Wilson Tłumacz Michał Okoński Wydawnictwo Sine Qua Non EAN 9788365836175 ISBN 9788365836175 Kategoria Poradniki\Sport ilość stron 424 Rok wydania 2021 Oprawa Miękka ze skrzydełkami Wydanie 1

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.