Menu

JEDZ I BIEGAJ. NIEZWYKŁA PODRÓŻ DO ŚWIATA ULTRAMARATONÓW I ZDROWEGO ODŻYWIANIA (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375796193 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Jurek Scott, Friedman Steve 
  • Wydawnictwo GALAKTYKA 
  • Ilość stron 262 
  • Rok wydania 2012 

Opis

Niezwykła historia o niezwykłym człowieku!

W Jedz i biegaj Scott Jurek szczerze opowiada o swoim życiu weganina i o karierze wybitnego sportowca. Jego historia może być natchnieniem dla biegaczy na każdym poziomie progresywnia, demonstruje bowiem, jak silna potrafi być ludzka wola. To inspirująca opowieść o dzieciństwie Jurka, początkach biegania (z którym nie zaprzyjaźnił się od razu) i o powolnej przemianie w weganina i ultramaratończyka błyskotliwie wygrywającego zawody rozgrywane na całym świecie.

Uwaga, jeśli nie biegasz to pewnie zaczniesz!

Jedz i biegaj jest pełne niezwykłych opowieści o wytrzymałości i współzawodnictwie, naukowych ciekawostek i funkcjonalnych porad – w tym wielu przepisów na ulubione dania autora. Ta książka zainspiruje do działania każdego, kto po nią sięgnie: do pierwszego biegu, poszerzenia horyzontów żywieniowych albo wręcz do poznania granic własnych możliwości.


Biegnij, aż już nie będziesz mógł. A potem pobiegnij jeszcze trochę. Znajdź nowe źródło energii i woli. I biegnij jeszcze szybciej.


Co mówią o książce inni:


Czy można przebiec ponad 266 km w ciągu doby? Czy można bić rekord za rekordem? Czy można zmierzyć się z legendarnymi, najlepszymi długodystansowcami świata z plemienia Tarahumara? Można. Lecz czy można zrobić to wszystko, będąc jednocześnie weganinem? Można.
Pamiętam, jak kiedyś pewna specjalistka z zakresu żywienia oceniała moją dietę i z dezaprobatą kręciła głową, słysząc, iż biegam maratony i nie jem mięsa. Interesujące, co aby powiedziała, gdyby przyszedł do niej Scott Jurek? Wychował się w konwencjonalnej rodzinie, gdzie na stole królowały mięso i ziemniaki. Dziś jest sławnym wegańskim ultramaratończykiem.
Nie musisz być biegaczem, żeby przeczytać tę książkę. Możesz po prostu chcieć poznać niezwykłą historię niesamowitego człowieka. Albo mieć ochotę na korzystny wegański przepis. No to jak? Gotowi? Do biegu START!

- Beata Sadowska, dziennikarka


Myślę, iż to obowiązkowa pozycja dla każdego biegacza, który zastanawia się nad tym, dokąd doprowadzi go jego pasja, i ile jest gotów dla niej poświęcić.
Pochłonąłem ją w trzy dni i mam zamiar do niej wracać. To najkorzystniejsza biegowa książka od pięknych paru lat.

- Krzysztof Dołęgowski, ultramaratończyk, zastępca redaktora naczelnego miesięcznika „Bieganie"


Ta książka to danie niesamowite. Daje motywację, siłę i mądrość do pokonywania kolejnych granic swych możliwości, i to nie tylko na biegowych ścieżkach. Za pierwszym razem połyka się ją kompletnie, a potem delektuje smakiem każdej strony z osobna.

- Marek Dudziński, redaktor naczelny „Runner’s World"


A U T O R


Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.