Menu

Lou Duva. Moje siedem dekad w boksie

Opis
Niezwykłe wspomnienia trenera Andrzeja Gołoty, Evandera Holyfielda i Pernella Whitakera!


Historia Lou Duvy to tak naprawdę historia boksu. Trener związany z tym sportem poprzez ponad 70 lat, znał niemal wszelkich wielkich pięściarzy: stał się „korzystnym kumplem” Joego Louisa, był świadkiem pierwszego treningu Rocky’ego Marciano w legendarnej Stillman’s Gym, a Joe Frazier pomagał mu w ściganiu dłużników.


W autobiografii Duva pisze o wszelkich tych legendarnych postaciach, przytaczając przy tym sporo anegdot i niezwykłych historii. Ale nie tylko, bo Moje siedem dekad w boksie to także zakulisowa opowieść o prowadzeniu mistrzów świata i pretendentów do tego tytułu: płacz Gołoty w szatni po walce z Bowe’em; elektryzujący pojedynek Tysona z Holyfieldem przy stole bilardowym ośrodka treningowego; Whitaker niepotrafiący rzucić narkotyków przed walką z Óscarem de la Hoyą.


Zabawna, sentymentalna i szczera autobiografia napisana poprzez Lou Duvę tuż przed śmiercią to pozycja obowiązkowa dla wszelkich miłośników boksuBiografia jednej z najbarwniejszych postaci świata boksu nie może być nudna. Duva był wybitnym trenerem i rewelacyjnym człowiekiem, który nigdy nie odmawiał dziennikarzom. Szkoda, że ukoronowaniem jego kariery nie było doprowadzenie Andrzeja Gołoty do tytułu mistrza świata. Dlaczego tak się nie stało, dowiecie się z tej książki.
Andrzej Kostyra, „Super Express”


Człowiek orkiestra: trener, menedżer, promotor. Bez tak barwnych postaci jak Lou Duva boks byłby uboższy. W narożniku klął na swoich zawodników jak szewc, lecz gotów był się o nich bić, gdy widział, iż dzieje im się krzywda. „Czułem każdy zadany im cios tak, jakbym to ja go otrzymał” – mówił. Byli dla niego jak rodzina.
Janusz Pindera, publicysta, komentator boksuLou Duva – trener bokserski z przeszło 50-letnim stażem, związany z tym sportem od lat 30. Ubiegłego stulecia, kiedy zaczynał pięściarską karierę. Trenował 19 mistrzów świata, w tym Evandera Holyfielda, Pernella Whitakera, Lennoxa Lewisa, Hectora Camacho, firma Brelanda czy Meldricka Taylora. W połowie lat 90. Był trenerem Andrzeja Gołoty, prowadził Polaka w sławnych walkach z Riddickiem Bowe’em. Członek Międzynarodowej Bokserskiej Galerii Sław. Zmarł 8 marca 2017 roku w wieku 94 lat.


Tim Smith – były dziennikarz sportowy związany z „New York Daily News” i „New York Timesem”, gdzie pisał o boksie, baseballu, hokeju i koszykówce.
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.