Menu

Marek Cieślak. Rozliczenie (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788382105780 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Cieślak Marek, Koerber Wojciech 
  • Wydawnictwo Sine Qua Non 
  • Ilość stron 416 
  • Rok wydania 2022 
Opis

Szczerze, dowcipnie i bezkompromisowo. Marek Cieślak rozlicza się z żużlowym światkiem. Kto sięgnął po tytuł IMP na kacu? Który prezes nazywał siebie chujem? Jakie tajemnice kryje błoto na częstochowskim torze? Jest tylko jeden człowiek w Polsce, który zna niemało podobnych historii.

I nie boi się o nich otwarcie opowiedzieć. Po sukcesie bestsellera Pół wieku na czarno Marek Cieślak powraca, by rozliczyć się z przeszłością i żużlowym środowiskiem. Wyjaśnia, w jakich okolicznościach pojednał się z Tomaszem Gollobem, dlaczego nie został kolegą z Rafałem prawidłowuckim, kiedy popełnił błąd kosztem Bartosza Zmarzlika, z jakiego powodu Rune Holta wyzwał go od kłamców i co poszło nie tak w kontaktach z Maciejem Janowskim.

Nie mogło także zabraknąć kulisów rozstania z reprezentacją Polski. Książka Rozliczenie to prawdziwe oblicze dyscypliny widzianej oczami człowieka, który od ponad 55 lat znajduje się w jej centrum. Nikt inny w żużlowym środowisku nie ma prawa, żeby powiedzieć tyle i tak dosadnie.

Marek Cieślak zapracował na to sukcesami, charyzmą i bezkompromisowością. Przysiądź się i posłuchaj jego opowieści! Czytam i się uśmiecham. Cały Marek. Bez gryzienia się w język, z humorem, w punkt i szczerze, z dystansem do siebie.

Pewnie parę osób znów się obrazi, ale Marek Cieślak przecież ma to w nosie. Nigdy nie owijał w bawełnę. W parku urządzeń, przed kamerą, w studiu telewizyjnym. Dużo atrakcyjnych historii, idealnie skatalogowanych i opisanych przez Wojtka.

Marek Cieślak rozlicza się w swym stylu, bez lukrowania. Po Cieślakowemu. To mi się nad wyraz podoba. Duet Koerber–Cieślak znów mnie kupił. Nie mam wątpliwości, iż tak będzie i z Wami. Marcin Majewski, Canal + Prawie zawsze druga część jest gorsza od pierwszej.

Tak było ze Shrekiem, Sztosem, Paragrafem 22 i wieloma innymi tytułami. Są jednak od tej reguły efektowne wyjątki i należy do nich także druga część książki producent Cieślaka i Wojciecha Koerbera. To wciąga, to cieszy, to się czyta i trudno się oderwać.

Michał Korościel, Radio ZET, Eurosport, Eleven Sports Miałem przyjemność przegadać z Markiem Cieślakiem kilka wieczorów, które przeciągnęły się do później nocy, a nawet do świtu. Myślałem: „Rany, szkoda, że nikt tego nie nagrywa.

To dopiero byłby hit!". Cięty język, doskonały humor, a z reguły ogromna wiedza i doświadczenie powodują, że opowieści marka słucha się świetnie. Dzięki tej książce każdy będzie mógł poczuć, jak to jest usiąść i posłuchać kolorowych żużlowych historii okraszonych perfekcyjnymi anegdotami.

Na luzie, bez ściemy, czasem śmiesznie, czasem ostro. Po prostu po Markowemu. Tomasz Dryła, Canal +. Wszyscy wiedzieliśmy, że Marek Cieślak jest niezwykle mocny w jeździe na rowerze. Po przeczytaniu tej książki nie mam wątpliwości, iż ma ponadto wyśmienitą pamięć.

Polecam tę lekturę wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się o żużlu czegoś więcej niż tego, co widać z trybun. Sporo osób może też sobie przy okazji odświeżyć wspomnienia, nawet jeśli pamiętają różnorodne sytuacje zupełnie inaczej.

Krzysztof Cegielski Tytuł Marek Cieślak. Rozliczenie. O żużlu bez cenzury Autor Marek Cieślak,Wojciech Koerber Wydawnictwo Sine Qua Non EAN 9788382105780 ISBN 9788382105780 Kategoria Biografia\Inne ilość stron 416 Rok wydania 2022 Oprawa Miękka ze skrzydełkami Wydanie 1

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.