Menu

Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka

Opis
Można nie kochać futbolu, ale warto wiedzieć, jak wpływa na ludzi. Można nie być kibicem, lecz warto zobaczyć, jak kibicowanie daje ludziom głos. Czasem to głos rozpaczy, bólu, złości, a czasem politycznej przynależności, akceptacji albo zwykłego szczęścia.


przez mnóstwo miesięcy w sześciu rozmaitych krajach na własnej skórze sprawdzaliśmy, jak to działa: jak piłka nożna wpływa na miejsca i ludzi od lat żyjących w konflikcie, jak te konflikty widać w drużynach i na trybunach.


Dotarliśmy tam, gdzie normalnie trudno jest dotrzeć, pytaliśmy o to, o czym niejednokrotnie normalnie się nie mówi. Rozmawialiśmy z czołowymi piłkarzami, wpływowymi politykami, z chodzącymi legendami, których nazwiska to producent.


To nie jest książka tylko dla kibiców piłkarskich, ale dla wszystkich, którzy potrafią konsolidować kropki. Piłka nożna tłumaczy świat. To nie banał, to fakt.
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.