Menu

Mecze polskich spraw. jak cieślik ograł chruszczowa, lubański uciszył anglików, a nawałka zatrzymał niemców (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788381295215 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Stefan Szczepłek 
  • Wydawnictwo Sine Qua Non 
  • Ilość stron 336 
  • Rok wydania 2021 
Opis

Czy mecz piłkarski to niewątpliwie tylko 90 minut walki na murawie? Może tak naprawdę rozgrywka początkuje się dużo wcześniej, a jej rezultat potrafi oddziaływać na całe społeczeństwo latami? Reprezentacja Polski w swej historii rozegrała ponad 800 spotkań.

Stefan Szczepłek wybrał czternaście z nich. Niekoniecznie tych najsłynniejszych. Za każdym razem były to jednak mecze nad wyraz wyraźne, które poprzedzało coś ciekawego i coś ważnego po nich następowało. Czasem ciąg przyjemnych zdarzeń prowadził do sukcesu, czasem wszystko zmierzało do nieuchronnego rozczarowania.

Przekonaj się, jak wyglądała podróż polskich piłkarzy na pierwszy w historii mecz kadry, jakie sposoby na motywację swych Orłów miał trener Kazimierz Górski, czy era Adama Nawałki musiała się skończyć klęską na mundialu w Rosji i...

kto czaił się na sędziego z nożem po porażce z Bułgarią w eliminacjach igrzysk olimpijskich w 1972 roku. To opowieść o meczach, w których sytuacja polityczna i gospodarcza w kraju wpływała na boiskowe wydarzenia, a wynik rywalizacji zmieniał społeczeństwo i kształtował nasz futbol.

Spotkaniach, w których jedno zagranie, kopnięcie piłki, błąd popełniony na boisku lub poza nim czy decyzje polityków decydowały o losach całej generacji piłkarzy i kibiców. To duża podróż poprzez historię, która pozwoli spojrzeć na dzieje polskiej piłki z zupełnie nowej perspektywy.

Tytuł Mecze polskich spraw. Jak Cieślik ograł Chruszczowa, Lubański uciszył Anglików, a Nawałka zatrzymał Niemców Autor Stefan Szczepłek Wydawnictwo Sine Qua Non EAN 9788381295215 ISBN 9788381295215 Kategoria Biografia\Inne ilość stron 336 Rok wydania 2021 Oprawa Miękka ze skrzydełkami Wydanie 1

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.