Menu

Odwrócona piramida (opr. broszurowa)

Cechy produktu
  • ISBN 9788382101812 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Wilson Jonathan 
  • Wydawnictwo Sine Qua Non 
  • Ilość stron 600 
  • Rok wydania 2021 
Opis

piękny styl czy zwycięstwo za wszelką cenę? technika czy siła fizyczna? Jaki system gry jest najkorzystniejszy? Dyskutuje o tym cały piłkarski świat, taktyka zadomowiła się w mediach i komentarzach meczowych, a takie pojęcia jak „fałszywa dziewiątka" czy „wahadłowy" znalazły się w słowniku każdego kibica.

obszerna w tym zasługa Jonathana Wilsona i jego Odwróconej Piramidy. Brytyjski autor w kultowej książce, nazywanej niejednokrotnie taktyczną biblią, w barwny i pełen anegdot sposób opisuje ewolucję piłki nożnej na przestrzeni dekad.

Opisuje, jak piłkarze z Ameryki Południowej zlekceważyli brytyjski ład kolonialny i postawili na boiskową finezję, jak Europejczycy spożytkowali indywidualne umiejętności na rzecz zespołu i jak to się stało, iż kiedyś formacja ataku składała się z pięciu zawodników, a dziś nikogo nie dziwi ustawienie z zaledwie jednym napastnikiem.

Najnowsze wydanie Odwróconej Piramidy zostało zaktualizowane: autor przedstawia w nim zmiany w taktycznych trendach, które nastąpiły po opuszczeniu Barcelony przez Pepa Guardiolę. To wtedy bowiem tiki-taka zaczęła tracić popularność na rzecz niemieckiego gegenpressingu, którego symbolem jest Jürgen Klopp.

To książka, którą powinien przeczytać – i to nie raz – każdy trener, piłkarz i kibic. Fascynująco przedstawia bowiem nie tylko historię zmian, jakie zaszły w piłkarskiej taktyce od zarania futbolu po współczesność, lecz też pokazuje galerię barwnych postaci świata futbolu, piłkarzy i trenerów, którzy nieco bezwładną kopaninę zamienili w dziedzinę nauki i sztuki.

Tytuł Odwrócona piramida. Historia taktyki piłkarskiej Autor Jonathan Wilson Tłumacz Andrzej Gomołysek Wydawnictwo Sine Qua Non EAN 9788382101812 ISBN 9788382101812 Kategoria Poradniki\Sport liczba stron 592 Rok wydania 2021 Oprawa Miękka ze skrzydełkami

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.