Menu

szybko, szybciej, najszybciej. formuła 1 sokolim okiem (opr. twarda)

Cechy produktu
  • ISBN 9788382106275 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Sokół Mikołaj 
  • Wydawnictwo Sine Qua Non 
  • Ilość stron 608 
  • Rok wydania 2022 
Opis

Od lotniska Silverstone do Abu Zabi. Od Giuseppe Fariny i Juana Manuela Fangio do Lewisa Hamiltona i Maksa Verstappena. Od Alfy Romeo i Ferrari do Mercedesa i Red Bulla. Formułę 1 można streścić w trzech słowach: szybko, szybciej, najszybciej.

Oto jej historia widziana Sokolim Okiem Mikołaja Sokoła, który obserwował z bliska niemal 200 wyścigów F1. Dlaczego Ferrari nie wzięło udziału w pierwszym wyścigu w historii Formuły 1? Co było nie tak z oponami Michelin, że większość stawki odmówiła startu w pamiętnym Grand Prix USA w 2005 roku? Dlaczego Ayrton Senna nigdy nie odpuszczał? Czy Robert Kubica miał szansę na mistrzostwo świata? Książka jednego z najpopularniejszych dziennikarzy zajmujących się Formułą 1 w Polsce opowiada o najważniejszych, najciekawszych, najszczególniej emocjonujących, decydujących, nietypowych wydarzeniach i kluczowych postaciach w historii F1.

Nie brakuje tu także polskiego akcentu – opowieści związanych z ekscytującą karierą Roberta Kubicy. Wykorzystując zakulisowe dane, Mikołaj Sokół kreśli ponad 600-stronicową opowieść, w której każde Grand Prix to pretekst do spojrzenia na Formułę 1 z szerszej perspektywy i ukazania zachodzących w niej zmian.

Wszystko zostało wzbogacone wspaniałymi zdjęciami autora, który wykonał je, z bliska obserwując zmagania najlepszych kierowców. To książka dla wszelkich kochających świat sportu i rywalizacji, a nie tylko zagorzałych entuzjastów F1.

BLURBY Mikołaj Sokół przyjrzał się dyscyplinie sportu, której fenomen od ponad 70 lat fascynuje kibiców, i z powodzeniem odmalował świat bezwzględnej rywalizacji na torze i w padoku. Andrzej Borowczyk, komentator Formuły 1, Polsat Sport Mikołaj ze swadą i lekkością prowadzi nas przez meandry Formuły 1.

Z jej fascynującą kuchnią, wielką polityką, zakulisowymi gierkami i znikomymi draństwami. Robert Smoczyński, dziennikarz Eleven Sports Jestem przekonany, że po tej lekturze spojrzycie w odmienny sposób na każdy następny wyścig i poczujecie jeszcze pokaźniejszy entuzjazm do F1.

Bo to coś o niemało więcej niż jeżdżące w kółko samochody! Marcin Budkowski, były dyrektor zespołu Renault/Alpine, były zastępca Charliego Whitinga w FIA Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana motorsportu!

Krzysztof Hołowczyc, wielokrotny rajdowy mistrz Polski i Europy Jeśli kochasz królową motorsportu, to nie możesz przejść obojętnie obok tej pozycji! Ta książka powinna znaleźć się w bibliotece każdego czytelnika, nie tylko fana Formuły 1!

Kajetan Kajetanowicz, wielokrotny rajdowy mistrz Polski i Europy wystarczy przełożyć książkę Mikołaja na inne języki i mamy drugiego Polaka z F1 znanego pod każdą szerokością geograficzną. Filip Kapica, Eleven Sports WYKLEJKA by pokochać i w pełni zrozumieć Formułę 1, trzeba doświadczyć tego świata osobiście – poczuć go, powąchać i usłyszeć.

Ale Mikołaj Sokół, z którym przez dużo lat miałem przyjemność komentować zawody królowej sportów motorowych, udowodnił, iż emocje te można przeżyć, siedząc po prostu wygodnie w fotelu i pochłaniając kolejne strony jego książki.

Wybrał 18 przełomowych dla historii Formuły 1 wyścigów, a dramatyczną rywalizację gladiatorów kierownicy zgrabnie otoczył informacjami, cytatami i statystykami. Sokolim okiem przyjrzał się dyscyplinie sportu, której fenomen od ponad 70 lat fascynuje kibiców, i z powodzeniem odmalował świat bezwzględnej rywalizacji na torze i w padoku.

Andrzej Borowczyk, komentator Formuły 1, Polsat Sport Jeśli szukaliście książki o historii F1, ale takiej bez ślizgania się po powierzchni, to właśnie trzymacie ją w rękach. Mikołaj ze swadą i lekkością prowadzi nas poprzez meandry Formuły 1.

Z jej fascynującą kuchnią, wielką polityką, zakulisowymi gierkami i niepokaźnymi draństwami. Unika przy tym zbędnego koloryzowania. Ta lektura wciśnie Was w fotel. I to z przeciążeniem 5 g! Robert Smoczyński, dziennikarz Eleven Sports Mikołaj w tej nieszablonowej książce zabiera Was w podróż przez fascynującą historię Formuły 1.

Przywołuje najistotniej emocjonujące i niezapomniane wyścigi, by ujawnić złożoność i wielowarstwowość tego sportu oraz odkryć przed Wami jego głębię. Jestem przekonany, iż po tej lekturze spojrzycie w odmienny sposób na każdy następny wyścig i poczujecie jeszcze obszerniejszy entuzjazm do F1.

Bo to coś o dużo więcej niż jeżdżące w kółko samochody! Marcin Budkowski, były dyrektor zespołu Renault/Alpine, były zastępca Charliego Whitinga w FIA Formuła 1 to wspaniała saga rozwoju samochodów, kierowców i motorsportu.

Mikołaj w unikatowy sposób pokazuje niemało nieznanych faktów i ciekawostek z kilku dekad istnienia tej nieszablonowej dyscypliny. Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana motorsportu! Krzysztof Hołowczyc, wielokrotny rajdowy mistrz Polski i Europy Z Mikołajem znamy się od lat, trudno przecenić jego profesjonalizm.

Nie bez powodu raduje się zaufaniem najlepszych krytyków, czyli samych kibiców. Jeśli kochasz królową motorsportu, to nie możesz przejść obojętnie obok tej pozycji! Ta książka powinna znaleźć się w bibliotece każdego czytelnika, nie tylko fana Formuły 1!

Kajetan Kajetanowicz, wielokrotny rajdowy mistrz Polski i Europy Formuła 1 kojarzy się w naszym kraju z dwiema postaciami. Talenty tej pierwszej objawiały się za kierownicą. U drugiej zaś m.in. W trakcie pisania książki, którą trzymacie w rękach.

Oto podręcznik dla młodych sympatyków, dzięki któremu będą mogli zgłębić swą pasję. Ci starsi zaś zanurzą się w ponownie nabierających barw retrospekcjach i niedostrzegalnej wcześniej głębi ostrości oraz szczegółów.

wystarczy przełożyć książkę Mikołaja na inne języki i mamy drugiego Polaka z F1 znanego pod każdą szerokością geograficzną. Filip Kapica, Eleven Sports BIOGRAM Mikołaj Sokół – komentator Formuły 1, dziennikarz i reporter.

Od najmłodszych lat pasjonat wyścigów, którymi zawodowo zajmuje się od 1999 roku. Na torze obejrzał prawie 200 Grand Prix, regularnie zagląda za kulisy tego sportu i rozmawia z jego największymi bohaterami.

Tajniki wyczynowych maszyn poznał także osobiście, prowadząc na torze samochody Formuły 1 i innych wyścigowych i startując w rajdach jako pilot. Uznawany za jednego z największych ekspertów motorsportu w Polsce, jest także uznany poprzez zagranicznych kolegów z padoku.

Swoją wiedzą i opiniami dzieli się na antenie telewizji Eleven Sports, w branżowym miesięczniku „GP Racing”, na łamach dziennika „Rzeczpospolita” oraz w sieci – na blogu Sokolim Okiem. Tytuł Szybko, szybciej, najszybciej.

Formuła 1 Sokolim Okiem Autor Mikołaj Sokół Wydawnictwo Sine Qua Non EAN 9788382106275 ISBN 9788382106275 Kategoria Poradniki\Sport ilość stron 608 Rok wydania 2022 Wydanie 1

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.