Menu

płynność finansowa w małych i średnich przedsiębiorstwach (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788301172893 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Michalski Grzegorz 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN 
  • Ilość stron 226 
  • Rok wydania 2013 
Opis
W książce kompleksowo omówiono problematykę płynności finansowej i zarządzania finansami w niepokaźnych i średnich przedsiębiorstwach. Przedsiębiorstwa te stanowią bowiem w strukturze polskiej gospodarki 99,9% wszystkich przedsiębiorstw, zatrudniają około 60% ogółu pracujących i tworzą przeszło połowę PKB. Utrata płynności finansowej takich firm sprzyja narastaniu procesów koncentracji ekonomicznej i monopolizacji.

Drugie zmienione wydanie publikacji pozostało przygotowane z myślą o odbiorcach pragnących w sposób całościowy poznać zagadnienia zarządzania płynnością finansową w przedsiębiorstwach z uwzględnieniem wpływu decyzji w zakresie zarządzania płynnością na wartość bogactwa właścicieli niewielkich i przeciętnych podmiotach gospodarczych. Adresowana jest równocześnie do specjalistów zainteresowanych tym problemem naukowo, jak i do osób nie obawiających się dokonywać transferu najnowszych ustaleń naukowych do swoich przedsiębiorstw – innowacyjnych praktyków życia gospodarczego. Będzie dodatkowo dobrym źródłem informacji dla studentów uczelni ekonomicznych, politechnik, akademii rolniczych i prywatnych szkół ekonomicznych.

Zaletą ksiązki jest przyjazna, upraszczająca studiowanie struktura tekstu:
? wprowadzenie w tematykę rozdziałów,
? wykaz nowych terminów w każdym z rozdziałów,
? wyszczególnione definicje nowych pojęć,
? liczne przykłady ilustrujące przekazywaną wiedzę,
? rysunki i tabele,
? bogata bibliografia,
? wykaz skrótów,
? indeks rzeczowy.

Dr Grzegorz Michalski – pracownik naukowo dydaktyczny w Katedrze Finansów Przedsiębiorstwa i Zarządzania Wartością Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Autor i współautor wielu publikacji z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstwa, a także zarządzania płynnością finansową, w tym kilku książek.

linia procesu: PRZEDSIĘBIORSTWO
ISBN: 9788301172893
Kod paskowy: 9788301172893
Autorzy: Michalski Grzegorz
Wydanie: 2
Rok wydania: 2013
Kod wydawcy: 20411
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 226
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.8x23.8cm
Głębokość (mm): 10
Waga: 0.34
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.