Menu

Ładowarka Eneloop BQ-CC51E (AA/AAA)

Cechy produktu
  • Producent PANASONIC 
Opis

Ładowarka Panasonic Eneloop BQ-CC51 z 4 akumulatorkami Eneloop R03/AAA 800 mAh MCCE

• ładowarka asygnowana do ładowania akumulatorów NiMH rodzaju R6/AA i R03/AAA
• równocześnie można ładować 2 lub 4 akumulatory R6/AA lub R03/AAA
• napięcie na wejściu: AC 230V, 50Hz, 5W
• dwie kontrolki LED
• mechanizm ochronny wyłączający ładowarkę po około 16 godzinach
• rozmiar (dł x szer x wys): 118 x 75 x 40 mm
• masa: ok. 230 g

Ładowarka posiada mechanizm ochronny, który wyłączy ładowarkę po upływie około 16 godzin od momentu podłączenia ładowarki do zasilania. Ładowarkę podłącza się bezpośrednio do gniazda zasilającego bez korzystania z kabla.
Ładowarka ma dwie diody LED. Diody świecą się w trakcie ładowania i gasną kiedy mechanizm ochronny wyłączy ładowarkę.

Przykładowy czas ładowania akumulatorów

Eneloop AA 2000 mAh - 10 h
Eneloop AAA 800 mAh - 10 h
NiMH AA 2700 mAh - 13 h
NiMH AA 2500 mAh - 12 h

W komplecie znajdują się 4 akumulatorki Panasonic Eneloop R03/AAA Ni-MH 800mAh MCCE

4 x akumulatorki Panasonic Eneloop R03/AAA 800mAh Ni-MH BK-4MCCE
oznaczenia: HR04 / MICRO / BK-4MCCE
opis: akumulator niklowo-wodorkowy
pojemność charakterystyczna: 800 mAh
objętość niepokaźna: 750 mAh
napięcie [V]: 1.2
średnica [mm]: 10.5
wysokość [mm]: 44.5

NOWOŚĆ! lepszA kolekcja BK-4MCCE

- do 2100 cykli ładowania!
- zachowuje 70% pojemności po 10 latach!
- pracuje w niskich temperaturach do -20st C!
- naładowany w procesie produkcji energią słoneczną


eneloop to akumulator o długim okresie eksploatacji, fabrycznie naładowany. Pozwala oszczędzić energię i pieniądze. Teraz można go naładować i rozładować nawet 2100 razy.

dane techniczne towaru dostępne są tutaj.


Czym jest eneloop?

To nowe akumulatorki, z których można korzystać jednakowo łatwo, jak z konwencjonalnych baterii, a następnie ponownie naładować. Eneloop to świeże akumulatorki, który mogą zmienić twój styl życia.

Eneloop to naturalne akumulatory nowej generacji, modne w ponad 60 krajach na całym świecie, oferują zmianę stylu życia i „ponowne użytkowanie" zamiast „wyrzucania". Zmień przyszłość naszego środowiska, zmieniając swoje baterie.


Korzyści ekonomiczne

Mimo że koszt początkowy akumulatorów jest wysoki, inwestycja w technikę eneloop zwraca się zaledwie po kilku cyklach ładowania, a zysk w długim okresie jest szczególnie wielki.
Akumulatory eneloop można ładować aż do 2100 razy.

Porównanie akumulatorów eneloop z konwencjonalnymi bateriamiGotowość do wykorzystania

Akumulatory eneloop są sprzedawane wstępnie naładowane i są gotowe do natychmiastowego wykorzystania po zakupie. Nie ma potrzeby ładować ich przed wykorzystaniem.Niski współczynnik samoczynnego rozładowania

w trakcie gdy inne akumulatory wymagające naładowania przed wykorzystaniem tracą swój ładunek z biegiem czasu, technologia eneloop marki Panasonic sprawia, iż akumulatory eneloop mogą utrzymać 70% swego ładunku nawet poprzez 10 lat.


Możliwość przetworzenia i naturalność

Szacuje się, iż w zeszłym roku wyrzucono ponad 40 miliardów klasycznych baterii. Akumulatory eneloop to synonim energii odnawialnej — można je ładować choćby 2100 razy! użycie akumulatorów eneloop przyczyni się do ograniczenia ilości odpadów i pomoże chronić środowisko.


Dzięki systemowi Green Power Certification System akumulator eneloop zostaje fabrycznie naładowany „ekologiczną" energią z ogniw fotowoltaicznych


Akumulator o jednostajnym poziomie napięcia

Jedną z głównych cech technologii eneloop jest wyższy poziom napięcia. Sporo sprzętów wyłącza się albo informuje niski poziom naładowania baterii, jeśli napięcie spadnie poniżej 1,1 V. Tradycyjny akumulator Ni-MH traci napięcie sukcesywnie i osiąga poziom krytyczny wyjątkowo szybko. Natomiast akumulator eneloop będzie utrzymywał napięcie na poziomie powyżej 1,1V przed długi czas, a poniżej tego poziomu zejdzie dopiero tuż przed całkowitym rozładowaniem. To jeden z powodów, dzięki któremu z akumulatorem eneloop można zrobić widocznie więcej zdjęć.
Praca w niskich temperaturach

Akumulatory eneloop cechują się doskonałą sprawnością przy temperaturze 0°C i można ich używać nawet w temperaturze -20°C.

Charakterystyka rozładowania przy 0°C (przy rozładowaniu ciągłym 500 mA)


Akumulator eneloop jest w stanie utrzymać niski współczynnik samoczynnego rozładowania choćby w temperaturze –20°C. Czas pracy będzie krótszy w sytuacji temperatury pokojowej.


Ładowanie w nietrudny sposób

Do ładowania akumulatorków eneloop można oczywiście używać wszelkich ładowarek, które przeznaczone są do ładowania akumulatorków niklowo-wodorkowych (Ni-MH).


Ładowanie w prosty sposób

Do ładowania akumulatorków eneloop można oczywiście używać wszelkich ładowarek, które dedykowane są do ładowania akumulatorków niklowo-wodorkowych (Ni-MH).
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.