Menu

Lampa błyskowa NIKON SB-5000 Speedlight

Cechy produktu

  • Producent NIKON 
  • Przeznaczenie Nikon 

Opis

NIKON SB-5000 trafne oświetlenie dzięki SB-5000 – naszej pierwszej lampie błyskowej sterowanej radiowo.
Szybka, bezawaryjna i uniwersalna – lampa błyskowa SB-5000 gwarantuje nieprzeciętne możliwości oświetleniowe równocześnie w plenerze, jak i w studio. Zastosowanie sygnałów radiowych pozwala sterować lampą z odległości choćby 30 m oraz pozwala na tworzenie złożonych konfiguracji lamp błyskowych zamontowanych na aparacie lub używanych oddzielnie. Teraz można pracować w warunkach, w których użycie sygnałów optycznych byłoby niemożliwe z powodu fizycznych przeszkód lub w których mogłyby one ulec osłabieniu ze względu na energiczne światło słoneczne. Nowy wewnętrzny system chłodzenia umożliwia wykonanie ponad 100 prędkich fotografii z maksymalną mocą lampy. Lekki i kompaktowy model SB-5000 charakteryzuje się komfortową i instynktowną obsługą, dzięki czemu jest świetny dla fotografów, którzy muszą być za każdym razem gotowi do utrwalania ważnych chwil.
PROFESJONALNA LAMPA BŁYSKOWA gwarantującA nieporównanE MOŻLIWOŚCI OŚWIETLENIOWE

Zaprojektowana tak, aby sprostać oczekiwaniom zawodowych fotografów jednocześnie w plenerze, jak i w studio. SB-5000 to lampa błyskowa i-TTL zgodna z cyfrowymi lustrzankami jednoobiektywowymi formatu FX i DX. Lampa ta, stanowiąca element kreatywnego systemu oświetlenia producenta Nikon (CLS), może być używana jako lampa błyskowa mocowana w gorącej stopce, jako bezprzewodowy sterownik błysku albo jako lampa wyzwalana bezprzewodowo. Jest to pierwsza lampa błyskowa firmy Nikon, która pozwala na bezprzewodowe sterowanie za pośrednictwem fal radiowych, co usuwa konieczność zachowania bezpośredniej widoczności między lampą sterującą i lampami wyzwalanymi i usprawnia ich działanie w trakcie fotografowania w pełnym słońcu. Nowy wewnętrzny system chłodzenia marki Nikon zezwala na wykonanie pokaźniejszej liczby fotografii w kolekcji i eliminuje niepożądane przerwy w zasilaniu. Inne zalety to ilość przewodnia 34,5 oraz pokrycie szerokiego zakresu ogniskowych, który w przypadku formatu FX wynosi od 24 do 200 mm (z dyfuzorem – 14 mm). Lepsze komponenty sterujące i bardziej krystaliczne menu ułatwiają obsługę, a lekka, kompaktowa budowa zagwarantuje większy komfort w sytuacji zamontowania lampy błyskowej na aparacie. Trzy ustawienia rozkładu oświetlenia pełną kontrolę pokrycia błyskiem w zależności od warunków. Zastosowany dyfuzor oraz odbłyśnik oraz nasadka rozpraszająca i opcjonalne filtry kolorowe marki Nikon gwarantują jeszcze większe możliwości twórcze.
PEŁNA KONTROLA W WYMAGAJĄCYCH SYTUACJACH: nowoczesnY BEZPRZEWODOWY SYSTEM OŚWIETLENIA STEROWANY RADIOWO
Model SB-5000 pozostał wykonany z myślą o najbardziej wymagających zastosowaniach. Gwarantuje całkowitą obsługę nowej funkcji sterowania radiowego w ramach kreatywnego systemu oświetlenia (CLS) firmy Nikon. Za pomocą lampy błyskowej SB-5000 i bezprzewodowego pilota zdalnego sterowania WR-R10 można dzisiaj wyzwalać pojedyncze lampy albo konfiguracje złożone z wielu lamp. Dzięki uniwersalności, którą model SB-5000 zapewnia w zakresie zdalnego wyzwalania, można stworzyć niemal dowolną konfigurację lamp błyskowych, w tym złożone konfiguracje obejmujące sporo lamp,, a także sterować nimi. W połączeniu z bezprzewodowym pilotem zdalnego sterowania WR-R10 zezwala na obsługę do sześciu grup lamp błyskowych SB-5000. Funkcja sterowania przy pomocy sygnałów optycznych także jest w pełni dostępna, dzięki temu w konfiguracjach złożonych z wielu lamp nadal można stosować starsze modele lamp błyskowych.
PROFESJONALNA LAMPA BŁYSKOWA, KTÓRA JEST zawsze GOTOWA DO PRACY
Model SB-5000 zaprojektowano do pracy w najmocniej wymagających okolicznościach – od dżungli i pustyni po czerwone dywany i wybiegi. Lampa błyskowa SB-5000 została wyposażona w pierwszy na świecie* – wśród kompaktowych lamp błyskowych mocowanych na sankach aparatu – wewnętrzny system kontrolowania temperatury opracowany poprzez firmę Nikon. Dzięki prędkości działania i niezawodności pozwala wykonać choćby 120 zdjęć w 5-sekundowych odstępach lub 84 zdjęcia w odstępach 3-sekundowych. Osiągalne jest wykonanie ponad 100 zdjęć w serii z całkowitą mocą lampy. Ograniczenie ilości ciepła generowanego w głowicy uniemożliwia jej przegrzaniu – ochrona cieplna jeszcze nigdy nie była tak sprawna.
* Model SB-5000 jest wyekwipowany w pierwszy na świecie – wśród kompaktowych lamp błyskowych mocowanych na sankach aparatu – wewnętrzny system chłodzenia (wg informacji z 1 września 2015 r.).
BEZPROBLEMOWA INTEGRACJA Z CIESZĄCYM SIĘ OGROMNYM zachwytM KREATYWNYM SYSTEMEM OŚWIETLENIA (CLS) marki NIKON
Głównym elementem modelu SB-5000 jest opracowany przez producenta Nikon inteligentny system sterowania błyskiem i-TTL, dzięki któremu lampy firmy Nikon mogą przesyłać do cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych zgodnych z systemem CLS kluczowe informacje na temat ekspozycji. Sterowanie lampą błyskową SB-5000 może odbywać się drogą radiową – w ramach innowacyjnego bezprzewodowego systemu oświetlenia – lub tradycyjnie, z użyciem sygnałów optycznych. Jednym z ulepszeń z zakresu obsługi jest ujednolicone sterowanie błyskiem, które zagwarantuje obszerniejsze możliwości sterowania systemem. Dzisiaj można sterować lampą SB-5000 i zmieniać jej ustawienia z poziomu menu aparatu albo komputera z oprogramowaniem Camera Control Pro 2, jeśli lampa jest podłączona do aparatu.
ZWARTA konstrukcja, komfortowE STEROWANIE
Model SB-5000 został zaprojektowany z myślą o wygodzie użytkownika – jest lżejszy od poprzednika, a jego obsługa jest bardziej instynktowna. Różnica jest zauważalna od razu po podłączeniu lampy błyskowej SB-5000 do aparatu lub umieszczeniu jej w torbie podróżnej – to drobne urządzenie waży zaledwie 420 gramów. Komfortowo rozmieszczone komponenty sterujące pozwoliły na zastosowanie wielkiego i czytelnego wyświetlacza. Obrotowy wybierak wielofunkcyjny i przycisk „i prędki dostęp do używanych lub spersonalizowanych funkcji – np. Naciśnięcie przycisku „i sprawia natychmiastowe wyświetlenie listy głównych ustawień lampy błyskowej do fotografii w trybie pojedynczej lampy błyskowej albo progresywnego bezprzewodowego systemu oświetlenia. Głowicę lampy błyskowej SB-5000, podobnie jak głowicę poprzedniego modelu, można przechylać w dół do 7 albo w górę do 90, a także obracać w poziomie o 180 w lewo i w prawo.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.